Суд зобов'язав ДБР відкрити справу щодо можливої державної зради Зеленського через «вагнерівців»

Суд зобов'язав ДБР відкрити справу щодо можливої державної зради Зеленського через «вагнерівців»

Раніше група осіб подала до ДБР заяву щодо вчинення злочину Зеленським, однак правоохоронці не почали досудове розслідування

Суд зобов'язав ДБР відкрити справу щодо можливої державної зради Зеленського через «вагнерівців»
фото: Дар'я Кінша/Суспільне

Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Державне бюро розслідувань (ДБР) почати досудове розслідування щодо можливого вчинення Володимиром Зеленським та його оточенням державної зради через зрив операції із затримання членів «ПВК Вагнера». Про це повідомляє «Суспільне».

Заяву щодо вчинення злочину Зеленським до ДБР подала група осіб, серед яких ексдепутат Андрій Тетерук. Однак правоохоронці не почали досудове розслідування, тому заявники звернулися до суду зі скаргою на бездіяльність ДБР та вимогою змусити відомство почати розслідування.

«Ми будемо розглядати скаргу на бездіяльність слідчого ДБР, яка полягає в тому, що в порядку, передбачено статтею 214, слідчий не вніс відомості до реєстру досудових розслідувань і відповідно не розпочав розслідування» – заявив перед засіданням адвокат позивачів Ігор Волошин.

Як повідомляє видання, скаргу було задоволено у повному обсязі.

«Суддя прийняв рішення зобов'язати ДБР вчинити так, як передбачає українське законодавство, а отже: нашу заяву про вчинення кримінального правопорушення за статтю 112 «державна зрада» зареєструвати й внести в Єдиний реєстр досудових розслідувань», – розповів Тетерук.

Нагадаємо, Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів. У цілях його безпеки ми не називатимемо його імені та посади.

Координатор операції розповів про те, що спецоперація із захоплення «вагнерівців» провалилася через перенесення на 3-4 дні. Причиною слугували переговори із російською стороною по полонених. 

Також він повідомив, що серед 33 «вагнерівців», що були затримані в Білорусі, а згодом передані Росії, було дві особи, які перебували біля установки «Бук» під час того, як 17 липня 2014 року російські війська збили Boeing 777. Вони могли бути свідками в цій справі. Координатор операції також переконаний, що відбувся злив інформації. В інтерв'ю він розповів, хто був поінформований про спецоперацію, як проходила підготовка, і чому зірвалась одна з найгучніших спецоперацій України за останні роки. 

Нагадаємо, за інформацією незалежної журалістки-розслідувачки Любові Величко, свідка у справі МАУ Цемаха віддали Кремлю за вказівкою Єрмака. Обмін відбувся у вересні 2019 року, а мав відбутися у грудні після допитів Міжнародної слідчої групи.

24 вересня 2020 року Служба безпеки України в суді підтвердила, що збирала докази проти «вагнерівців» ще до їхнього затримання в Білорусі

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті