Вартість кредитів рефінансування зросте з 23 липня

Вартість кредитів рефінансування зросте з 23 липня

НБУ вніс зміни до операційного дизайну монетарної політики через поступове відновлення економіки

Вартість кредитів рефінансування зросте з 23 липня
Фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) вніс зміни до операційного дизайну монетарної політики через поступове відновлення економіки та нормалізацію умов функціонування фінансової системи. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

З 23 липня збільшиться вартість кредитів рефінансування, які надаються на тендерах, зокрема:

  • ставка за кредитами рефінансування на строк до 90 днів, які надаються шляхом проведення кількісного тендеру, дорівнюватиме «облікова ставка + 1 в. п.» (раніше вона дорівнювала обліковій ставці);
  • ставка за кредитами рефінансування на строк до трьох років, які надаються шляхом проведення процентного тендеру, буде не меншою, ніж «облікова ставка + 1 в. п.» (раніше вона була не меншою за облікову ставку).

Зазначається, що коригування операційного дизайну сприятиме посиленню монетарної трансмісії через процентний канал та розвитку міжбанківського кредитного ринку.

«Для зниження інфляції на горизонті монетарної політики Національний банк вже тричі підвищував облікову ставку в цьому році. Водночас для посилення впливу монетарної політики правління центробанку вирішило додатково підвищити ставку за кредитами рефінансування на 1 в. п.», – пояснив голова регулятора Кирило Шевченко.

Станом на 22 липня 2021 року ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн – цей рівень у НБУ оцінюють як високий. Тому основною операцією НБУ з регулювання ліквідності визначили розміщення депозитних сертифікатів строком до 14 днів. Як і раніше, процентна ставка за депозитними сертифікатами встановлюватиметься на рівні облікової.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті