НБУ оскаржить виключення «Укрінбанку» з держреєстру

НБУ оскаржить виключення «Укрінбанку» з держреєстру

Національний банк вважає судове рішення незаконним

НБУ оскаржить виключення «Укрінбанку» з держреєстру
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) оскаржить рішення судів про виключення ПАТ «Український інноваційний банк» («Укрінбанк») з державного реєстру банків. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У регуляторі повідомили, що суд 21 липня 2021 року повністю відмовив у задоволенні апеляційної скарги Національного банку України та залишив у силі ухвалу про виключення банку з реєстру. Позивачами в цій справі є міноритарні акціонери «Укрінбанк»: Едуард Карякін, Олексій Морозов та Сергій Скрипкін.

У Нацбанку зауважили, що це чергова спроба акціонерів банку уникнути його ліквідації в порядку, визначеному законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», що суперечить приписам «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» від 13 травня 2020 року № 590-ІХ.

Відповідно до цього закону, незалежно від факту скасування в судовому порядку рішень НБУ щодо виведення банків з ринку, їх ліквідація має бути завершена Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

«Національний банк вважає такі судові рішення незаконними та необґрунтованими й оскаржить їх в касаційному порядку. Ліквідація неплатоспроможного банку є незворотним процесом, а будь-які спроби з боку його акціонерів її уникнути несуть в собі загрозу порушення прав вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків»,  – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи ридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд визнав незаконною ліквідацію «Укрінбанку». Незаконність ліквідації у тому, що було порушено термін в 180 днів, який надається банківській установі для відновлення платоспроможності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло