«Всю важку промисловість треба запустити в космос»: Безос дав інтерв’ю після космічної мандрівки

«Всю важку промисловість треба запустити в космос»: Безос дав інтерв’ю після космічної мандрівки

Бізнесмен повернувся з космосу з підвищеним бажанням покращувати екологічну ситуацію

«Всю важку промисловість треба запустити в космос»: Безос дав інтерв’ю після космічної мандрівки
фото DR

Після короткого польоту до меж космосу засновник Amazon і Blue Origin Джефф Безос повернувся на Землю з ідеєю відправити всю забруднюючу промисловість на орбіту. Можливо, так на нього вплинув вигляд планети з висоти 107 км, так званий «ефект огляду», відчуття вразливості земної кулі, про який часто розповідають космонавти.

Схоже, Джефф Безос теж виявився сприйнятливим до краси Землі.

«Коли дивишся на планету, немає меж, – заявив Джефф Безос в інтерв'ю NBC News, на яке посилається HighTech Plus. – Це єдина планета, одна на всіх, і така тендітна... Ми живемо на такій чудовій планеті. Неможливо уявити, наскільки тонкий шар у атмосфери, якщо дивитися з космосу. Ми живемо на ній, і вона здається великою. Здається, що атмосфера величезна, і ми можемо нею нехтувати і погано з нею поводитися».

І рішення цієї проблеми, на його думку, тільки одне: «Нам потрібно взяти всю важку промисловість, всю забруднюючу промисловість і відправити її в космос, щоб зберегти цю прекрасну перлину, нашу планету. На досягнення цієї мети підуть десятки років, але почати потрібно. А великі зміни починаються з маленьких кроків».

Але чи дійсно ці зміни – крок вперед? Виробництво в умовах невагомості коштуватиме астрономічно дорого і обросте величезними логістичними труднощами. Необхідно навчити масу працівників, здатних працювати на орбіті, і розробити складні роботизовані системи. Доведеться відправляти в космос сировину, а потім транспортувати продукцію назад на Землю, припускає видання.

План Безоса не такий вже й інноваційний. Швидше, він ілюструє все той же звичний підхід: подалі від очей. Давайте відправимо брудні фабрики і відходи кудись подалі, в країни третього світу або на орбіту, щоб вони не заважали нам насолоджуватися прекрасним краєвидом.

Розмірковуючи на тему освоєння космосу в 2019 році, Безос підкреслював, що кожна покупка на Amazon – це вкладення в майбутній розвиток космічної галузі та фінансування Blue Origin. Вже тоді він говорив про виведення важкої промисловості і електростанцій за межі Землі.

Але вічно споживати земні ресурси не можна – у міру зростання населення людству доведеться зіткнутися з небажаними обмеженнями. Уникнути їх можна за рахунок освоєння далекого космосу, вваажає він.

Як повідомлялося, 20 липня Джефф Безос із командою успішно злітав у космос і повернувся назад. Політ тривав усього 11 хвилин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті