НБУ скоротив щоденну купівлю валюти на міжбанку до $5 млн

НБУ скоротив щоденну купівлю валюти на міжбанку до $5 млн

Міжнародні валютні резерви знаходяться на високому рівні

НБУ скоротив щоденну купівлю валюти на міжбанку до $5 млн
Фото: bank.gov.ua

Національний банк Україна (НБУ) з 1 серпня зменшує планові щоденні обсяги інтервенцій з купівлі валюти на міжбанку з $20 млн до $5 млн, бо міжнародні валютні резерви знаходяться на високому рівні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що інтервенції здійснюватимуться лише за зміцнення курсу гривні у порівнянні з попереднім торговельним днем.

«Міжнародні резерви України зараз перебувають на високому рівні – більше ніж $28 млрд. Врахувавши це, Правління НБУ вирішило зменшити планові обсяги інтервенцій для купівлі валюти в резерви», – зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Індикативний обсяг купівлі валюти в розмірі 5 млн доларів становить понад 1% від середньоденного обсягу операцій на міжбанку, відтак він не перешкоджатиме ринковому курсоутворенню.

У регуляторі зауважили, що ситуація на валютному ринку цьогоріч покращилася: ринок розвивається та стає дедалі ліквіднішим. Відповідно, збільшується його здатність до самозбалансування та зменшується участь Національного банку.

Раніше повідомлялося, що НБУ вперше за два роки не проводив інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. З початку року чиста купівля валюти Нацбанком склала понад $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті