Україна наполягатиме на санкціях проти оператора «Північного потоку-2» – Вітренко

Україна наполягатиме на санкціях проти оператора «Північного потоку-2» – Вітренко

Загрози, які створює запуск газопроводу, обговорюватимуть під час візиту Зеленського до США наприкінці серпня

Україна наполягатиме на санкціях проти оператора «Північного потоку-2» – Вітренко
Фото: naftogaz.com

Україна наполягатиме на необхідності введення санкцій проти оператора «Північного потоку-2» («ПП-2»). Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, повідомляє пресслужба компанії.

«Ми уважно прочитали спільну заяву американської адміністрації та німецького уряду. Ми бачимо, що ті проблеми та виклики, які стоять перед Україною щодо насамперед безпеки, залишаються, принаймні поки, без відповіді. Тому ми продовжуємо пояснювати, що доки Росія, Путін використовує газ, як геополітичну зброю – до того часу американські санкції без жодних винятків мають бути застосовані, зокрема, по відношенню до Nord Stream AG та інших ключових учасників цього проекту», – зазначив він.

Вітренко пояснив, для того, щоб «ПП-2» запрацював, оператор має бути сертифікований за європейськими правилами. Потім європейські компанії бронюють у нього потужності та можуть отримувати газ через газопровід. Голова НАК наголосив, що Nord Stream AG повністю належить «Газпрому», тому «цілком нормально накладати санкції на такого оператора, який фактично є геополітичною зброєю в руках Росії».

У разі накладення санкцій на цього оператора компанії не бронюватимуть потужності газопроводу і не отримуватимуть газ через нього. Вітренко додав, що останні переговори свідчать про значну підтримку позиції України серед американських сенаторів та конгресменів.

Він також повідомив, що питання загроз, які створює запуск «ПП-2», обговорюватимуть під час візиту президента Володимира Зеленського до США наприкінці серпня. 

«Візит президента України пана Зеленського до США 30 серпня, це запропонована американською стороною дата – ми сподіваємося і розраховуємо на те, що ця зустріч буде дуже плідною. В українського президента буде прекрасна можливість пояснити його американському колезі, які загрози несе Північний потік-2», – сказав очільник «Нафтогазу».

Нагадаємо: 21 липня США та Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку 2». Зокрема, угода передбачає, що Берлін буде добиватися продовження на десять років транзитного договору на поставки російського газу через Україну. Поточний контракт закінчується у 2024 році.

Україна та Польща оприлюднили спільну заяву, заявивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку – 2».

Крім цього, Україна відправила ноти в Брюссель і Берлін через «Північний потік-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті