Вчені дослідили внутрішню будову Марса: результати їх здивували

Вчені дослідили внутрішню будову Марса: результати їх здивували

Марс утворився за мільйони років до Землі, зробили висновок в NASA

Вчені дослідили внутрішню будову Марса: результати їх здивували
фото Pixaby

Фахівці місії NASA з вивчення Марса досліджували і нанесли на карту внутрішню будову планети, використовуючи дані сейсмічної активності, які зібрав апарат Mars InSight, пише The Wall Street Journal. Отримана інформація досить сильно здивувала дослідників, відзначає газета, на яку посилається РБК.

Карта показує, що внутрішня структура Марса різко відрізняється від земної. У Марса більш товста кора і тонший шар мантії, а також об’ємніше, більш рідке і менш щільне ядро, ніж очікували дослідники NASA. Його радіус становить майже 1 830 км, а в складі присутні водень, кисень, вуглець і сірка.

У NASA з'ясували, що кора Марса має товщину від 24 до 72 км. Мантія планети має менше шарів, ніж мантія Землі, її товщина дорівнює приблизно 1 590 км.

Результати дозволяють припустити, що Марс утворився за мільйони років до Землі, зробили висновок в NASA.

Вчені отримували дані від реєстрованих апаратом Mars InSight «марсотрусів», всього їх було зареєстровано понад 700 з лютого 2019 року. Дослідники відзначають, що сила і частота марсотрусів – набагато менша, ніж очікувалося. Так, землетрус магнітудою 7,8, зареєстрований в липні 2020 року на Алясці, був у 6000 разів сильніший, ніж найсильніший марсотрус, зафіксований Mars InSight.

У середині травня китайський космічний апарат «Тяньвень-1» сів на поверхню Марса. Дослідження планети Китай почав через тиждень, коли марсохід «Чжужун» виїхав із посадкової платформи на поверхню Марса. Місія буде вивчати поверхню планети, склад грунту, а також особливості атмосфери і кліматичних умов, проводити пошук води і ознак життя.

Нагадаємо, зонд ОАЕ зняв на Марсі полярне сяйво, яке охоплює всю червону планету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті