Зонд ОАЕ зняв на Марсі полярне сяйво, яке охоплює всю червону планету
На відміну від Землі, на Марсі слабке і рівномірне магнітне поле, тому сяйво можна спостерігати навіть на екваторі

Космічний апарат «Hope» з ультрафіолетовим спектрометром зняв і передав на Землю детальні зображення полярних сяйв на Марсі. На знімках видно, як вони охоплюють відразу всю планету, а не тільки полюси, як на Землі. Про це пише The New York Times, на яке посилається TJournal.
На Марсі полярні сяйва влаштовані інакше через слабке магнітне поле. На Землі воно має більш чітку форму з двома полюсами, на які «стікаються» заряджені сонячні частинки. Але на Марсі магнітне поле рівномірне, тому сонячний вітер світиться по всій площі – і на середніх широтах, і на екваторі.
Апарат «Hope» не повинен був знімати полярні сяйва – його запустили, щоб досліджувати атмосферу Марса, а не магнітне поле. Але вчені припустили, що ультрафіолетовий спектрограф може дати якісні зображення, і мали рацію. Апарату вдалося зняти полярні сяйва на нічному боці Марса з висоти близько 25 000 км.
Автоматичну міжпланетну станцію «Hope» запустили 20 липня 2020 року з японського космодрому, а 9 лютого 2021 року станція успішно вийшла на орбіту навколо Марса. Він став першим міжпланетним апаратом Об'єднаних Арабських Еміратів, над яким працювали протягом шести років.
Країна розробила власний зонд замість того, щоб купувати його у інших. Мета апарату – створення повної карти атмосфери Марса, вивчення погоди і пилових бур на червоній планеті.
Нагадаємо, NASA повідомило, що у дрона Ingenuity на Марсі виникли технічні негаразди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].