Китай дозволить оплачувати рахунки за електроенергію цифровим юанем

Китай дозволить оплачувати рахунки за електроенергію цифровим юанем

Спочатку таку можливість спочатку отримають жителі дев'яти міст, включаючи Шанхай

Китай дозволить оплачувати рахунки за електроенергію цифровим юанем
фото DR

Оплатити рахунок можна буде безпосередньо без необхідності прив'язувати карту і переходити в інші інтерфейси і додатки, на відміну від інших сервісів мобільних платежів. Поки що послугу в тестовому режимі запустили в дев'яти пілотних районах, в тому числі у великих містах Шанхай, Далянь, Ченду і Циндао, пише Forbes.

Також її протестують під час Зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні. У тексті Economic Information Daily йдеться також про можливості оплати цифровими юанями шляхом сканування коду.

Economic Information Daily зазначила з посиланням на неназваного топ-менеджера китайської електромережної компанії State Grid, що організація платежу новим способом просуває звернення і використання цифрового юаня, а також прискорює використання цифрових методів оплати загалом.

Оплата рахунків у додатку означає новий етап експансії екосистеми цифрового юаня і допоможе посилити обіг нової валюти в Китаї, вважає онлайн-видання Forkast.

В середині липня Народний банк Китаю опублікував опис проекту цифрової національної валюти країни. У ньому йшлося про те, що цифрові юані зможуть використовувати іноземні туристи під час візиту в Китай, щоб не відкривати тут банківський рахунок. Протестувати систему хочуть і під час Олімпіади в 2022 році. Також цифровий юань буде підтримувати смарт-контракти: в них платежі здійснюються із заздалегідь визначеними умовами або угодами двох сторін-учасниць. У документі йшлося про те, що за час випробувань було відкрито близько 21 млн особистих гаманців і проведено операцій на загальну суму $5,3 млрд.

У червні Китай дозволив переказувати цифрові юані через банкомати. Першим таку функцію запустив Промисловий і комерційний банк Китаю (ICBC).6.

Як повідомлялося, влада Китаю роздасть жителям ще $6,2 млн у національній цифровій валюті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті