Влада Китаю роздасть жителям ще $6,2 млн у національній цифровій валюті

Влада Китаю роздасть жителям ще $6,2 млн у національній цифровій валюті

Найбільший онлайн-ритейлер JD.com вже почав виплачувати зарплату в цифрових юанях

Влада Китаю роздасть жителям ще $6,2 млн у національній цифровій валюті
фото Shutterstock

Влада КНР продовжують послідовно привчати населення до користування цифровим юанем. Новий раунд цієї кампанії охопить Пекін. Жителі китайської столиці зможуть скористатися двома банківськими додатками, щоб спробувати виграти один з так званих червоних конвертів, розповіли в пекінському Управлінні з фінансового нагляду. У кожному конверті буде по 200 цифрових юанів ($31) – їх можна буде витратити в певних магазинах країни, які вже почали приймати новий вид грошей, пише HighTech Plus з посиланням на CNBC.

Друга за величиною світова економіка ще готується до загальнонаціонального випуску цифрового юаня, який розробляють в КНР з 2014 року, а поки що проводить випробування у формі лотереї. Як заявив у квітні Лі Бо, заступник керуючого Народного банку Китаю, центробанк збирається розширити масштаб пілотних проектів і навіть дозволить користуватися цифровими грошима іноземним туристам, які прибудуть до Пекіна на Зимові Олімпійські ігри-2022, пише CNBC.

У лютому влада Ченду видала населенню 40,2 млн юанів ($6,3 млн) в цифровий валюті. Раніше розіграш лотереї провів Шеньчжень – там громадяни отримали 10 млн юанів у «червоних конвертах», які традиційно використовуються в Китаї для вручення грошових подарунків.

Цифровий юань відрізняється від криптовалюти на зразок біткойнів або ефіру. Перш за все, його випускає держава в особі Народного банку Китаю, тоді як біткойн децентралізований. Як пояснив в березні директор Дослідницького інституту цифрових валют Му Чанчунь, Центробанк буде повністю контролювати цифровий юань, але не стане перешкоджати роботі інших платіжних систем і банків. Його завдання – захистити економіку Китаю і країн-партнерів від доларизації і підтримати вітчизняні технології.

«Що стосується інтернаціоналізації юаня, ми багато разів говорили, що це природний процес, що наша мета – не замінити американський долар чи будь-яку іншу міжнародну валюту, – сказав Лі. – Я думаю, наша мета – дозволити ринку самому вибирати і сприяти міжнародній торгівлі та інвестиціям».

Найбільший китайський онлайн-ритейлер JD.com з січня почав виплачувати щомісячну зарплату деяким своїм співробітникам у цифрових юанях. Це може свідчити про те, що Центробанк Китаю приступив до основного етапу введення в країні в оборот цифрової валюти – її системно почали отримувати не тільки держслужбовці в деяких регіонах країни, але і співробітники звичайних комерційних підприємств.

Як повідомлялося, адміністрація Байдена вважає цифровий юань потенційною загрозою для долара.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті