Сербія сперечається з Хорватією через зображення Ніколи Тесли на євро

Сербія сперечається з Хорватією через зображення Ніколи Тесли на євро

Серби вважають винахідника сербом, а хорвати – хорватом

Сербія сперечається з Хорватією через зображення Ніколи Тесли на євро
фото DR

Центробанк Сербії має намір вжити заходів, якщо Хорватія отримає дозвіл розмістити зображення вченого Ніколи Тесли на її монеті євро. Тесла – етнічний серб, але народився він на території сучасної Хорватії, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Претензії на всесвітньо відомого фізика і винахідника неодноразово були приводом для «гарячих» дискусій між балканськими сусідами. Але в цей раз обстановка почала загострюватися на рівні їхніх центробанків.

Хорватія заявила, що майбутню версію її євро прикрасять національні символи і зображення Ніколи Тесли, який народився в сербській родині в 1856 році в хорватському селі Сміляни. Тоді село перебувало на території, підконтрольній імперії Габсбургів, а зараз – на території Хорватії.

Використання зображення Тесли на хорватських євро-монетах означає «привласнення культурної і наукової спадщини сербського народу, оскільки сумнівів, що знаменитий учений за життя називав себе сербом, немає», заявив Центробанк Сербії.

Поки що національною валютою Хорватії є куна, країна готується перейти на євро до 2023 року.

На честь Ніколи Тесли був названий югославський концерн радіоелектроніки зі штаб-квартирою в хорватському Загребі, а вже потім – компанія з виробництва електромобілів Tesla Ілона Маска.

Також ім'я винахідника носить аеропорт сербської столиці Белграда.

Нагадаємо, в Британії випустять нову купюру із зображенням Алана Тюрінга, який розгадав нацистські коди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті