Сенатори хочуть змусити Facebook відповідати за дезінформацію про вакцини від COVID-19

Сенатори хочуть змусити Facebook відповідати за дезінформацію про вакцини від COVID-19

«Це одні з найбагатших компаній у світі, і вони мають зробити більше, щоб запобігти поширенню смертельної дезінформації» - кажуть вони

Сенатори хочуть змусити Facebook відповідати за дезінформацію про вакцини від COVID-19
фото Pixaby

Американський сенат має намір внести поправки в розділ 230 закону про етику в сфері комунікацій, тим самим зробивши IT-компанії відповідальними за розміщений на їх платформах контент. Як пише The Verge, на який посилається The Bell, законопроект спрямований в основному проти Facebook, який сенатори хочуть змусити відповідати за дезінформацію про вакцини від коронавірусу.

У міру зростання захворюваності серед нещепленого населення сенатори-демократи в четвер внесли законопроект, який в разі прийняття позбавить Facebook та інші соціальні медіа захисту від відповідальності за розміщений на їх платформах контент.

Законопроект вносить поправки в розділ 230 закону 1996 року про етику в сфері комунікацій. Цей розділ свідчить:

«Ні провайдер, ні користувач інтерактивного комп'ютерного сервісу не вважаються видавцем або носієм будь-якої інформації, наданої іншим провайдером інформаційного контенту».

Це означає, що соцмережі не повинні нести відповідальність за те, що розміщують їх користувачі, навіть якщо цей контент є незаконним.

Сенатори хочуть поправити розділ 230, зробивши соціальні медіа відповідальними за дезінформацію в сфері охорони здоров'я. Ця поправка, за задумом демократів, буде діяти тільки в умовах надзвичайної ситуації, тобто, наприклад, в пандемію.

«Занадто довго онлайн-платформи не роблять достатньо для захисту здоров'я людей. Це одні з найбільших і найбагатших компаній у світі, і вони повинні зробити більше, щоб запобігти поширенню смертельної дезінформації про вакцини», – сказала одна з авторів законопроекту Емі Клобучар.

Тиждень тому адміністрація президента Джо Байдена опублікувала доповідь про дезінформацію про вакцини в соцмережах. Там не згадувався розділ 230, але містився заклик до Facebook, Twitter і YouTube перепроектувати свої алгоритми таким чином, щоб «уникнути посилення дезінформації».

Коментуючи доповідь, Байден заявив, що такі платформи, як Facebook, «вбивають людей», публікуючи неправдиву інформацію про вакцину.

Як заявив Білий дім, Росія і Китай навмисно поширюють дезінформацію про західні вакцини – вони це роблять для того, щоб просунути власні вакцини від COVID.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті