Продовження транзиту, коли Україна ще має доплачувати Росії, нам не потрібне – Вітренко

Продовження транзиту, коли Україна ще має доплачувати Росії, нам не потрібне – Вітренко

Глава НАК також закликав тверезо оцінювати надійність будь-яких обіцянок російської сторони

Продовження транзиту, коли Україна ще має доплачувати Росії, нам не потрібне – Вітренко
фото www.facebook.com/tsoua2020

Пропозиції щодо збереження транзиту через Україну в обмін на невигідні закупівлі російського газу для нашої країни є неприйнятними. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в ефірі програми на телеканалі «Україна 24».

Таким чином він прокоментував заяву голови правління «Газпрому» Олексія Міллера про готовність забезпечити та збільшити транзит газу через Україну при додаткових закупівлях російського газу.

«По-перше, це (заяву Міллера – ред.) можна поєднати з попередніми заявами Путіна, які фактично полягають у тому, що вони хочуть, щоб Україна напряму домовлялася з Росією. Але ці домовленості, і Путін натякав на це прямо, включали й імпорт російського газу. І так завжди було, що росіяни наполягали, щоб ми купували багато російського газу за ціною, яка є значно вищою за ринкову. І наслідком усього цього було те, що ми в середньому сплачували на $5 млрд більше за російський газ, ніж ми отримували за транзит», – зазначив Вітренко.

Він наголосив, що Україна не прийме такі дискримінаційні пропозиції.

«Ось таке продовження транзиту, коли Україна ще має доплачувати Росії, нам не потрібне. Ми зараз витрачаємо менше на весь імпортований газ, ніж отримуємо за транзит. Зараз Україна в плюсі, ми отримуємо гроші в держбюджет. Якісь домовленості, які призводять до того, що гроші з України йдуть до Росії, нам не потрібні», – додав голова правління НАК.

Він також закликав тверезо оцінювати надійність будь-яких обіцянок російської сторони.

«Росія нам гарантувала безпеку в межах Будапештського меморандуму. Нам Будапештський меморандум-2 не потрібен. Ми не можемо вірити жодним гарантіям Росії після того, як вони всі гарантії… дуже цинічним способом про них просто забули, здійснили військове вторгнення в Україну», – підсумував Вітренко.

Нагадаємо, «Нафтогаз» вважає найкращою гарантією збереження транзиту бронювання потужностей української ГТС європейськими компаніями. Таке бронювання потребує перенесення точок передачі російського газу до європейських покупців на східний кордон України та розблокування Росією транзиту газу з країн Центральної Азії, а також експорту для приватних компаній, що видобувають газ на території Росії.

Як повідомлялось, днями Вітренко заявила, що Україна наполягатиме на необхідності введення санкцій проти оператора «Північного потоку-2». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті