РФ готова продовжувати транзит газу через Україну і після 2024 року – глава «Газпрому»

РФ готова продовжувати транзит газу через Україну і після 2024 року – глава «Газпрому»

Міллер додав, що Росія готова навіть збільшити обсяги транзиту через Україну. Нові обсяги будуть вирішуватися «на ринкових умовах і за ринковими цінами»

РФ готова продовжувати транзит газу через Україну і після 2024 року – глава «Газпрому»
фото www.flickr.com/photos/moscow-live/21971596964

Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російська енергетична компанія завжди підкреслювала готовність до продовження транзиту газу через Україну, в тому числі і після 2024 року, «виходячи з економічної доцільності та технічного стану української газотранспортної системи».

Він додав, що питання нових обсягів закупівель газу з Росії для транзиту через територію України повинні вирішуватися на ринкових умовах і за ринковими цінами.

«Для обсягів нових закупівель російського газу українським маршрутом сумарно вище поточних транзитних зобов'язань «Газпром» готовий навіть збільшити обсяги транзиту через Україну», – вказав Міллер.

За його словами, «Газпром» завжди підходив до «Північного потоку – 2» як до економічного проєкту, який має на меті забезпечити надійність, стабільність і диверсифікацію поставок газу на ринок Євросоюзу. Також він вказав, що викиди СО2 через «Північний потік – 2» будуть в 5,6 раза нижче, в тому числі за рахунок зменшення кількості компресорних станцій, ніж для українського маршруту.

«Вважаємо участь німецьких партнерів в такій роботі повністю обґрунтованим, зважаючи на вже позначені плани з декарбонізації економіки ЄС», – підсумував очільник «Газпрому».

Нагадаємо: менш ніж через тиждень після візиту Меркель до Вашингтона для переговорів з Байденом США і Німеччина в середу підписали угоду, згідно з якою будівництво трубопроводу «Північний потік – 2» було схвалено, а Берлін зобов'язався вжити заходів проти Росії, якщо Кремль використовуватиме свою енергетичну інфраструктуру в якості «зброї».

Канцлер ФРН Ангела Меркель назвала нову угоду з президентом Джо Байденом по газопроводу «Північний потік – 2  «хорошим кроком», навіть попри те, що вона залишає трансатлантичну напруженість. Вона  переконана, що у ЄС все ще є важелі впливу на РФ, маючи на увазі загрозу санкцій. Вона також підтвердила, що впевнена, що угода про транзит газу, укладена між Росією і Україною, може бути продовжена і розширена.

Між тим, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков згадав фразу «без мене мене оженили», говорячи про намір Німеччини використовувати свій вплив для продовження транзиту газу з РФ через Україну на 10 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті