Литві не вистачило колючого дроту для будівництва паркану на кордоні з Білоруссю

Литві не вистачило колючого дроту для будівництва паркану на кордоні з Білоруссю

Вона намагається закупити необхідні обсяги в інших країн, але це не так просто

Литві не вистачило колючого дроту для будівництва паркану на кордоні з Білоруссю
фото Shutterstock

Литві не вистачило колючого дроту на будівництво стіни на кордоні з Білоруссю, тому проект тимчасово заморозили. Паркан хочуть побудувати через наплив нелегальних мігрантів, пише TJournalз посиланням на BNS.

Влада почала переговори з іншими країнами про купівлю необхідних матеріалів. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Арнольдас Абрамавічюс.

«У Литві її ніхто не виробляє, тобто такого діаметру в Литві не можуть виготовити. Найближча країна – Польща, але Польща теж зробила замовлення для охорони свого кордону», – сказав він.

За словами Абрамавічюса, переговори ведуть в тому числі з Данією і Словенією. Представник МВС країни зазначив, що «це товар специфічного призначення, яким так просто поділитися не можна». Литві вирішила допомогти Естонія, яка збирається вислати 100 кілометрів дроту.

Огорожу з колючого дроту планують встановити на ділянках кордону протяжністю близько 550 кілометрів, загалом вартість огорожі на кордоні складе близько 41 млн євро.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шімонте оголосила про будівництво стіни на кордоні 7 липня. Приводом для цього став наплив біженців із Близького Сходу з боку Білорусі. Лукашенко говорив, що Мінськ не буде заважати транзиту нелегальних мігрантів, оскільки країни Європи «розв'язали гібридну війну» проти країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті