У В’єтнамі сильний спалах коронавірусу: це вдарить по виробництву для Nike і Adidas

У В’єтнамі сильний спалах коронавірусу: це вдарить по виробництву для Nike і Adidas

Громадський транспорт не працює, будівництва припинені, обмежена банківська діяльність

У В’єтнамі сильний спалах коронавірусу: це вдарить по виробництву для Nike і Adidas
фото Pixaby

Найбільші в світі взуттєві і швейні підприємства скорочують виробництво в Південно-Східній Азії на тлі пандемії коронавірусу, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Ряд компаній, що випускають продукцію для таких брендів як Nike і Adidas, повідомили про припинення роботи фабрик у В'єтнамі через нові обмеження, введені там в зв'язку з поширенням коронавірусу.

Це може призвести до нестачі одягу і взуття в магазинах в переддень Дня Подяки – традиційного старту святкового сезону покупок.

Сплеск захворюваності «дельта»-варіанту COVID-19 особливо сильно вдарив по Південно-Східній Азії. Керівники країн регіону намагаються знайти баланс між протидією пандемії і порятунком економіки.

Особливо гостро ситуація відчувається у В'єтнамі, який бореться з сильним спалахом коронавірусу. Довгий час країна вважалася прикладом ефективної боротьби з поширенням захворювання. Успіх приписували жорстким карантинним заходам та інтенсивному відстеженню контактів хворих.

З 9 липня жителям країни заборонено залишати свої будинки без потреби і збиратися більше двох осіб. Громадський транспорт не працює, будівництва припинені, обмежена банківська діяльність. Минулого тижня уряд також ввів постанову про те, що всі підприємства повинні бути закриті, якщо вони не можуть забезпечити співробітникам нічліг на робочому місці або ж трансфер до будинку.

Деякі виробники електроніки зменшили кількість співробітників і організували їм спальні місця. Однак швейна промисловість, що відрізняється великою кількістю робочої сили і меншим прибутком, не змогла вжити таких заходів.

За словами заступника голови Асоціації шкіряного взуття і сумок В'єтнаму Фан Тхі Тхань Суан, понад 90% виробників продукції на півдні країни тимчасово призупинили свою діяльність.

«Більшість фабрик, що постачають продукцію Nike і Adidas, у В'єтнамі призупинили виробництво», – сказав Суан.

Тим часом на створення продукції для цих двох компаній припадає близько 80% в'єтнамського експорту взуття. В роботі задіяні не менше 500 000 чоловік – це майже половина всієї робочої сили взуттєвої промисловості в країні.

Підрозділ Pou Chen в Хошиміні, яке постачає продукцію Nike і Adidas, зупинило виробництво на 10 днів. Голова профспілки Ку Фат Нгьеп пояснив це тим, що підприємство не змогло виконати вимогу влади про надання житла для 56 000 працівників. За його словами, планів щодо відновлення роботи найближчим часом немає.

В'єтнам не тільки вижив, а й демонстрував успішні економічні показники на ранніх стадіях пандемії. Тепер же його торгові перспективи показують ознаки ослаблення, стверджує економіст Maybank Kim Eng Research Лінда Лю.

Поставки комп'ютерів і електроніки, а також телефонного обладнання скоротилися в першій половині липня в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Виробників взуття і одягу може очікувати та ж доля в кінці місяця.

Компанія Prosperous Industrial Holdings, яка виробляє сумки, припинила роботу у В'єтнамі з 22 липня по 1 серпня. Toyota планує закрити три заводи в Таїланді на тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті