Тисячі інженерів Boeing звільнилися і перейшли на роботу в Amazon і SpaceX – Bloomberg

Тисячі інженерів Boeing звільнилися і перейшли на роботу в Amazon і SpaceX – Bloomberg

Компанії «крадуть» один в одного спіробітників

Тисячі інженерів Boeing звільнилися і перейшли на роботу в Amazon і SpaceX – Bloomberg
фото Boeing

Безліч співробітників Boeing перейшли в більш молоді компанії, такі як Amazon і SpaceX, пише Bloomberg, на яке посилається Forbes. У компанії Джеффа Безоса зараз працює близько 1100 вихідців із Boeing, а в компанії Ілона Маска – як мінімум 200, відзначає агентство з посиланням на дані LinkedIn. Іншими популярними напрямками переходу воно називає Microsoft, Lockheed Martin і Northrop Grumman.

З початку минулого року центр виробництва літаків Boeing в Сіетлі покинули понад 3200 інженерів і технічних працівників.

«Випливає питання про те, чи страждає Boeing від витоку фахівців, тому що потенційно дуже велика кількість старших інженерів покинула компанію в останні роки, і недавні наймання не заповнили цю прогалину», – заявив аналітик Bank of America Рон Епштейн.

Boeing скорочує штат на тлі рекордних фінансових втрат, відзначає Bloomberg. Раніше компанія збільшувала виробництво літаків, що призвело до рекордних продажів. Однак стратегія перестала працювати після двох авіакатастроф за участю літаків 737 MAX, що забрали життя 346 осіб. Вони стали для Boeing «нічним кошмаром» з точки зору піару і вдарили по виручці. Потім через пандемію впав попит на інший літак компанії – Boeing 787 Dreamliner.

Крім того, за останнє десятиліття «одержимі витратами» керівники Boeing витратили понад $40 млрд на викуп акцій компанії, пише Bloomberg. Через цю стратегію Boeing опинився погано підготовлений до важких часів і нових загроз з боку конкурентів, відзначає агентство.

Ті, хто приєднується до SpaceX і витримують виснажливі 20-годинні робочі дні, часто мотивовані ідеалізмом, заявив Bloomberg Ендрю Олдрін – директор Космічного інституту Олдріна при Технологічному інституті Флориди. Зрештою Маск заснував компанію з грандіозною метою – забезпечити можливість подорожі між планетами, яка може одного разу врятувати людство, підкреслює агентство.

У випадку Amazon причиною часто стають гроші, пише Bloomberg. Фахівці Boeing з Сіетла і його передмістя потенційно можуть отримати в Amazon значно вищу зарплату без необхідності переїжджати разом з сім'єю, розповіли агентству два обізнані джерела.

«У мене не було докорів сумління, коли я покинув Boeing в грудні після 35 років роботи», – заявив Bloomberg колишній віце-президент авіавиробника Тодд Зарфос. Він підкреслив, що разом з колегами вклав зусилля в те, щоб «забезпечити прихід нового покоління лідерів».

Конкуренція за таланти наростає на тлі адаптації індустрії до світу, що змінився через пандемію, відзначає Bloomberg. Аерокосмічна галузь наближається до «основного етапу найму», сказав агентству Пол Сміт, старший віце-президент компанії PEAK Technical Staffing, що займається хедхантингом. За його словами, PEAK стала витрачати більше часу на рекрутинг інженерів через бажання компаній «вкрасти» один у одного співробітників.

Нагадаємо, Boeing у червні отримаврекордну кількість замовлень за три роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло