«Будинок в небі»: Російський мільярдер купив один з найбільших у світі бізнес-джетів

«Будинок в небі»: Російський мільярдер купив один з найбільших у світі бізнес-джетів

У ньому є чотири житлових приміщення, повнорозмірна кухня і спеціальна каюта для екіпажу

«Будинок в небі»: Російський мільярдер купив один з найбільших у світі бізнес-джетів
фото DR

Російський олігарх Альберт Авдолян, власник «А-Проперті», яка розвиває проект Ельгінского родовища, купив літак Bombardier Global 7500, пише Forbes. Представники мільярдера відмовилися коментувати цю інформацію. Співрозмовник Forbes уточнив, що бізнесмен придбав літак в першій половині 2021 року.

Літак Global 7500 – один з найбільших літаків бізнес-класу в світі. У ньому є чотири житлових приміщення, повнорозмірна кухня і спеціальна каюта для екіпажу. Розрахункова дальність польоту Global 7500 становить 14 260 км без дозаправки.

«Це справжній будинок в небі», – каже говорить керівник проекту BizavNews Дмитро Петроченко. За його словами, приміщення може бути повністю персоналізоване відповідно до переваг замовника. Наприклад, клієнт може самостійно вибрати відповідне планування, варіанти обробки, створити на борту клуб або конференц-зал, зал для розваг.

Вартість Global 7500 починається від $73 млн, однак кінцева ціна залежить від внутрішнього оздоблення, уточнює Петроченко.

Альберт Авдолян – засновник компанії Yota, що стала першим LTE-оператором в Росії. Зараз йому належать фонд Telconet Capital і компанія «А-Проперті». У 2019 «А-Проперті» стала власником Якутської паливно-енергетичної компанії (ЯТЕК).

Новий Bombardier – не єдиний джет в повітряному флоті Авдоляна. У бізнесмена також є старіша модель Bombardier – Global 6000. Вартість нового джета цієї моделі починається від $60 млн, однак на вторинному ринку ціни на них нижчі. Наприклад, літак 2018 року випуску зараз продається за $35,9 млн, а 2012 року – за $17,5 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті