Натхненна успіхом з COVID, BioNTech націлилась на вакцину проти малярії

Натхненна успіхом з COVID, BioNTech націлилась на вакцину проти малярії

Біотехнологічна компанія запланувала розпочати випробування революційної вакцини до кінця 2022 року

Натхненна успіхом з COVID, BioNTech націлилась на вакцину проти малярії
фото Mat Napo / unsplash.com

Німецька біотехнологічна компанія BioNTech SE оголосила про старт роботи над вакциною проти малярії. Як пише Bloomberg, це стане її першим індивідуальним проєктом і першої новою ініціативою щодо боротьби з інфекційними захворюваннями з початку пандемії.

Компанія має намір почати випробування вакцини проти малярії на пацієнтах до кінця наступного року. Головний виконавчий директор BioNTech Угур Сахін розповів, що за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, Європейської комісії та фонду kENUP, цей проєкт також передбачатиме створення інфраструктури, необхідної для виробництва щеплення проти малярії та інших РНК-вакцин в Африці.

Малярія – загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається у 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної і Північної Америк. Це захворювання вбиває близько 400 000 осіб в рік, більшість яких становлять діти молодшого віку. Непропорційно висока частка глобального тягаря малярії припадає на Африканський регіон ВООЗ. У 2019 році в цьому регіоні зафіксовано 94% всіх випадків захворювання на малярію і смерті від неї.

Малярія є складною мішенню для виробників вакцин. Офіційні особи ВООЗ заявили, що якщо BioNTech вдасться реалізувати заплановане, вакцинація зможе допомогти у викоріненні хвороби.

«Це стане воістину революційним досягненням», – заявив на пресконференції регіональний директор ВООЗ в Африці Матшідісо Моет.

«Малярія існує з нами тисячоліттями, – сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус. – Її викорінення було давньою, але недосяжною мрією, однак нові технології, такі як мРНК, роблять те, що колись було фантастикою, можливим».

Як і вакцина проти COVID, розроблена BioNTech спільно з Pfizer, для щеплення від малярії буде використовуватися технологія мРНК. BioNTech планує оцінити до 20 вакцин-кандидатів і провести клінічні випробування найбільш ефективних.

За словами Сахіна, BioNTech працює над рецептурами, що дозволяють транспортувати вакцини при кімнатній температурі, що спростить розгортання в країнах, де немає розвиненої логістичної мережі.

За даними ВООЗ, на сьогодні вакцина RTS, S / AS01 (RTS, S), розроблена британським фармгігантом GlaxoSmithKline, є першою і єдиною вакциною, яка продемонструвала здатність значно знижувати захворюваність на малярію. В ході великомасштабних чотирирічних клінічних випробувань серед дітей, які отримали 4 дози вакцини, вона дозволила попередити захворювання в 4 з 10 випадків.

Як відомо, в Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті