Eni поповнила «зелений» портфель активами в Іспанії і Франції

Eni поповнила «зелений» портфель активами в Іспанії і Франції

Італійський нафтогазовий гігант зобов’язався досягти нульових викидів до 2050 року

Eni поповнила «зелений» портфель активами в Іспанії і Франції
фото pixabay.com

Найбільша нафтогазова компанія Італії Eni SpA розширила свій бізнес у сфері екологічно чистої енергії, уклавши декілька угод з придбання сонячних і вітряних активів в Іспанії і Франції.

Як повідомляє Bloomberg, ці угоди є останнім свідченням того, що великі нафтові компанії прагнуть направляти все більше інвестицій в відновлювальні джерела енергії. Eni, як і її європейські колеги, взяла на себе зобов'язання досягти нульових викидів вуглецю до середини цього століття.

Згідно з заявою, італійська компанія через свою «дочку» Eni Gas e Luce погодилася придбати у керуючого приватним капіталом Azora портфель сонячних і вітряних активів в 1,2 гігавата в Іспанії. Eni також оголосила про покупку сонячних електростанцій компанії Dhamma Energy Group у Франції та Іспанії. Вартість угод не розголошується.

«Франція і Іспанія є ключовими ринками, на яких компанія буде продовжувати збільшувати свою вартість за рахунок інтеграції між роздрібною торгівлею і відновлюваними джерелами енергії», – йдеться в заяві головного виконавчого директора Eni Клаудіо Дескальці.

Угода з Azora включає 230 МВт наземних вітроенергетичних установок з трьома діючими фермами і однією, яка знаходиться в стадії будівництва. Вона також включає близько 1 ГВт сонячної енергії з п'яти проєктів, які знаходяться в стадії розробки.

Портфель Dhamma включає 3 ГВт проєктів, що знаходяться на початкових стадіях розробки в обох країнах, і близько 120 МВт електростанцій, які перебувають на просунутій стадії розробки або перебувають в експлуатації у Франції. Команда Dhamma буде інтегрована в Eni Gas e Luce для допомоги в подальшій розробці проєктів.

Через свій французький підрозділ Eni Gas e Luce обслуговує 1,3 млн клієнтів. В Іспанії компанія продає природний газ домогосподарствам і підприємствам через Aldro Energía Y Soluciones SL.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті