Вітренко допускає збитки «Нафтогазу» у першому кварталі до 105 млрд грн

Вітренко допускає збитки «Нафтогазу» у першому кварталі до 105 млрд грн

Раніше компанія заявляла про прибуток у 12,6 млрд грн за цей період

Вітренко допускає збитки «Нафтогазу» у першому кварталі до 105 млрд грн
фото: naftogaz.com

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко сумнівається в коректності її фінансових результатів за перший квартал 2021 року і допускає збитки в розмірі до 105 млрд грн на відміну від заявленого компанією прибутку в 12,6 млрд грн. Про це він заявив в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Наразі триває дискусія про відображення у звітності за півріччя двох проблем, які були і в першому кварталі. Якби в повному обсязі вони були відображені у звітності за перший квартал, то замість прибутку був би показаний збиток для держави, як власника НАК, до 105 млрд грн», – сказав Вітренко.

За його словами, по-перше, йдеться про відображення фінансового стану підприємств теплокомуненерго, яке вже на момент формування звітності за перший квартал не давало твердих підстав розраховувати на погашення ними заборгованості за спожитий газ. Крім цього, він звернув увагу на заборгованість НАК перед ПАТ «Укрнафта» за відібраний газ.

«На момент складання звітності за перший квартал 2021 року могло бути зрозуміло, що «Укрнафта» вимагатиме її повернути, і є підстави оцінювати відповідні зобов'язання НАК за поточною ринковою ціною», – зазначив Вітренко.

При цьому він наголосив, що звітність компанії за перший квартал 2021 року не була належним чином перевірена аудиторами.

«Треба використовувати звітність, перевірену аудитом. Інакше реальні збитки можуть перетворюватися в «намальований прибуток» через бажання менеджменту розповісти про прибуток і показати нібито хороший результат, щоб отримати якнайшвидше бонус, а відображення збитків перенести на потім», – резюмував Вітренко.

Раніше повідомлялося, що НАК «Нафтогаз України» за підсумками січня-березня 2021 року отримала чистий прибуток 12,6 млрд грн (результат ще не пройшов аудит), що майже вчетверо більше, ніж за перший квартал минулого року (3,2 млрд грн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті