«Київтеплоенерго» позивається проти «Укргазвидобування», щоб стримати зростання тарифів

«Київтеплоенерго» позивається проти «Укргазвидобування», щоб стримати зростання тарифів

Компанія пояснює позов бажанням купувати природний газ без комерційних посередників

«Київтеплоенерго» позивається проти 	«Укргазвидобування», щоб стримати зростання тарифів
Фото: УНІАН

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» подало судовий позов на державну компанію «Укргазвидобування» з вимогою укласти прямий договір купівлі-продажу газу вітчизняного видобутку. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що це дозволить знизити вартість опалення та гарячого водопостачання під час опалювального сезону.

«У травні 2021 року «Київтеплоенерго» офіційно звернулось до «Укргазвидобування» з пропозицією укласти прямі угоди купівлі-продажу газу українського видобутку для виробництва тепла, щоб уникнути підвищення тарифів в опалювальному сезону 2021/2022. Однак газовидобувна компанія надіслала відмову, переадресувавши «Київтеплоенерго» до ГК «Нафтогаз Трейдинг» як посередника з купівлі-продажу газу», – йдеться у повідомленні.

Свій позов «Київтеплоенерго» пояснює бажанням купувати природний газ без комерційних посередників, а також «для забезпечення справедливої ціни на газ українського видобутку».

«За таких умов тарифи на тепло в Україні в наступному опалювальному сезоні можуть суттєво зрости – на 15-65%, залежно від міста. Зокрема, у Києві зростання вартості опалення може сягнути 38%, адже для «Київтеплоенерго» частка газу у структурі тарифу на тепло досягає 80%», – наголосила компанія.

Нагадаємо: «Нафтогаз» підвищив липневий тариф для плану «Місячний» на рівні 13,13 грн за кубометр, проте за замовчуванням усі побутові клієнти залишаються на «Річному» з тарифом 7,96 грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті