Ілон Маск розкритикував Apple за використання кобальту в акумуляторах

Ілон Маск розкритикував Apple за використання кобальту в акумуляторах

Критика може бути пов'язана з активними діями Apple зі створення власного електромобіля

Ілон Маск розкритикував Apple за використання кобальту в акумуляторах
фото REUTERS-Mike Blake

Під час квартальної конференції Tesla, на якій компанія відзвітувала про прибуток у розмірі понад $1 млрд, генеральний директор Ілон Маск відповів на питання журналістів, попутно розкритикувавши Apple, пише vc.ru.

Маска запитали про плани Tesla стосовно відкриття мережі зарядних станцій Supercharger для сторонніх автомобілів, на що він заявив про підтримку стійкої енергетики без створення «обгородженого саду».

«Наша мета – підтримати появу стійкої енергетики. Ми не хочемо створювати обгороджений сад і використовувати його для побиття конкурентів, як це роблять деякі компанії… – кашель. – Apple», – натякнув Ілон Маск.

Бізнесмен також відповів на запитання про ланцюжки поставок Tesla, в ході якого знову розкритикував компанію Apple за використання кобальту в акумуляторах Mac і iPhone.

«Tesla не використовує кобальт в залізо-фосфатних батареях і майже виключає його в сплавах нікелю. Якщо говорити про середні цифри, то ми використовуємо 2% кобальту, в той час як Apple – 100%», – заявив Маск.

Раніше Apple вже стикалася із звинуваченнями з приводу застосування кобальту. Це досить рідкісний метал, велика частина якого видобувається на рудниках Африки з порушенням виробничих норм.

Критика з боку Маска може бути пов'язана з активними діями Apple щодо створення власного електромобіля, пише видання. Компанія вже найняла деяких топ-менеджерів з BMW, Porsche і самої Tesla, і планує представити його в 2022 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті