Скандал із розробником гри World of Warcraft: на компанію подали до суду за дискримінацію

Скандал із розробником гри World of Warcraft: на компанію подали до суду за дискримінацію

Працівники написали колективного листа керівництву і готуються до страйку

Скандал із розробником гри World of Warcraft: на компанію подали до суду за дискримінацію
фото Shutterstock

Департамент із захисту трудових і житлових прав Каліфорнії після дворічного розслідування подав до суду на компанію Activision Blizzard, розробника ігор Call of Duty, World of Warcraft та інших, через дискримінацію працівників. Компанія заперечує звинувачення. Співробітники називають реакцію топ-менеджерів «образливою» і збираються на страйк, пише vc.ru.

У компанії працюють близько 9500 осіб. У позові зазначено, що жінки заробляли менше за чоловіків, зазнавали сексуальних домагань, їх зовнішність відкрито обговорювали, чоловіки жартували з приводу згвалтувань. Також описано випадок, коли співробітниця Activision Blizzard наклала на себе руки під час відрядження з начальником, тому що він взяв з собою секс-іграшки.

У відповідь виконавчий віце-президент Френсіс Таунсенд написала співробітникам лист про те, що факти в розслідуванні «вирвані з контексту», а деякі описані випадки «відбулися більше 10 років тому».

Директор з корпоративних комунікацій Blizzard Кельвін Лю розповів CNN, що описана картина «не відображає реальність». «За останні кілька років ми значно змінили культуру компанії», – пояснив він.

Працівники назвали коментарі топ-менеджерів Activision Blizzard «огидними і образливими» для постраждалих. Повний текст листа, підписаного понад 2600 співробітниками, опублікував Bloomberg. На їхню думку, така позиція керівників допоможе винним уникнути відповідальності.

28 липня біля головного кампусу Activision Blizzard в Каліфорнії пройде страйк. Співробітники висунули вимоги:

  • Відмова від примусових розглядів в арбітражних судах через домагання.
  • Введення нових практик найму і просування працівників.
  • Публікація відомостей про зарплати і просуванні співробітників по службі незалежно від статі та етнічної групи.
  • Створення підрозділу, який буде відповідати за рівність, різноманіття і інклюзивність.

У вівторок, 27 липня, акції компанії впали на 6% з $90 до $ 83,8 штуку. Розробку нової версії World of Warcraft припинено через скандал, написав в Twitter старший системний дизайнер гри Джефф Гамільтон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті