МВФ зберіг свій прогноз зростання світової економіки на рівні 6% на 2021 рік
МВФ покращив прогноз глобального зростання на 2022 рік до 4,9% з 4,4%, які передбачалися у квітні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) підтвердив свій прогноз зростання світової економіки на 6% на 2021 рік в останньому звіті «Перспективи розвитку світової економіки».
Перспективи зростання для країн з розвиненою економікою покращилися на 0,5 п.п. з квітня, коли МВФ опублікував свій останній прогноз. Але це поліпшення було компенсовано переглядом у бік пониження для країн з ринком, що формується і країн, що розвиваються. Таким чином, загальний прогноз зростання МВФ на рівні 6% на 2021 рік залишається незмінним, попри ці зміни.
«Відновлення неможливе до тих пір, поки пандемія не буде придушена в усьому світі», – написала економічний радник МВФ Гіта Гопінатх в блозі МВФ.
МВФ прогнозує рекордні темпи зростання ВВП США в нинішньому році – на 7%. Очікується, що в єврозоні зростання складе 4,6%, в Японії – 2,8%. Очікувалося швидке зростання в Китаї (8,1%) від та Індії (9,5%), але їх квітневі прогнози були знижені. Прогноз по КНР був знижений через скорочення державних інвестицій, рейтинг Індії – через серйозну другу хвилю вірусу, яка накрила країну навесні.
Прогнозується, що глобальне зростання у 2022 році буде сильнішим, ніж прогнозувалося раніше, з ростом на 4,9%. За прогнозами МВФ, в наступному році також будуть лідирувати країни з розвиненою економікою.
Через понад рік після появи коронавірусу економічні успіхи тісно пов'язані з тим, наскільки вдало уряди надавали фінансову підтримку, а також купували і застосовували вакцини. МВФ заявив, що близько наразі 40% населення в країнах з розвиненою економікою повністю вакциновані, в той час, як в країнах з ринком, що формується і країнах, що розвиваються з низькими доходами цей показник становить всього 11% або менше.
У доповіді МВФ говориться, що в країнах з розвиненою економікою як і раніше спостерігається значна фіскальна підтримка, пов'язана зі спалахом COVID-19, при цьому очікується, що стимули продовжаться і у 2022 році.
МВФ попередив, що небезпека появи нових варіантів коронавірусу, які можуть привести до нових обмежень на поїздки, локдаунів і скорочення економічної активності, не зникла. Фонд рекомендує урядам продовжувати бюджетні стимули, а центральним банкам – координувати свою політику, щоб уникнути побоювань надмірної інфляції. МВФ очікує, що інфляція повернеться до допандемічного рівня у 2022 році в більшості країн. Фонд закликав до спільних дій по боротьбі з розповсюдженням COVID-19, підкресливши, що це єдиний вихід з кризи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].