Коболєв продавав газ Фірташу на 10% нижче ринку та у розстрочку – «Нафтогаз»

Коболєв продавав газ Фірташу на 10% нижче ринку та у розстрочку – «Нафтогаз»

Коболєв вважає санкції стосовно Фірташа достатньою підставою для розірвання контракту

Коболєв продавав газ Фірташу на 10% нижче ринку та у розстрочку – «Нафтогаз»
фото: delo.ua

НАК «Нафтогаз» не має підстав для розірвання договору з газзбутом Фірташа. Розірвання контракту в односторонньому порядку з боку НАКу призведе до втрати мільярдів гривень. Про це повідомив директор з комунікацій «Нафтогазу» Максим Білявський на своїй сторінці у фейсбуці.

Згідно з повідомленням, за контрактом з НАК «Нафтогаз» відпускна ціна газу для ТОВ «Йе Енергія», що належить Дмитру Фірташу, встановлена на рівні 7,42 грн за кубометр, хоча інші «збути» отримують газ по 7,9-8,8 грн.
У контракті також відсутні будь-які запобіжники від перепродажу газу, який призначається для населення, на користь комерційних споживачів за значно вищими цінами.

Крім цього, зазначається, що законтрактовані «Йе Енергія» обсяги у міжопалювальний період перевищують історичне споживання населення.

«Таким чином, «талановито» було реалізовано механізм за яким компанії одіозного олігарха «дивним» чином отримали можливість газ для населення перепродувати для промисловості», – пояснив Білявський.

Він зазначив, що «Нафтогаз» не має підстав для розірвання договору з газзбутом Фірташа.

«Відповідальний керівник, якого найняв у свій час пан Коболєв, стверджує, що санкції проти Фірташа не є достатньою підставою для розірвання контрактів», – підкреслив Білявський.

Він пояснив, що контракти із компанією «ЙЕ Енергія» передбачають значну затримку із оплатою, фактично природний газ відпускається в торговий кредит. Розірвання такого контракту в односторонньому порядку з боку НАКу означатиме претензії в суді до компаній групи «Нафтогаз» на десятки мільярдів гривень та неоплату газу на мільярди гривень (тобто фактично безповоротні втрати).

Колишній очільник «Нафтогазу» Андрій Коболєв на своїй сторінці у фейсбуці заявив, що вважає санкції стосовно Фірташа достатньою підставою для розірвання контракту між «Нафтогазом» і «ЙЕ Енергією».

«Підписаний у березні контракт містить кілька підстав, які дозволяють повністю припинити зобов'язання групи «Нафтогаз» перед «ЙЕ Енергія», зокрема продавати газ. Поряд з іншими такою підставою є санкції, які президент України нещодавно наклав на пана Фірташа свої указом», – написав він.

За словами Коболєва, цими санкціями варто скористатися, «якщо справді є бажання виправити помилку, а не імітувати процес боротьби з олігархами».

Нагадаємо, голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що укладений раніше контракт з компанією Фірташа «ЙЕ Енергія» має ряд недоліків і тому розпочався пошук альтернативного рішення.

У контракті між «ЙЕ Енергія» та «Нафтогазом» не було зобов’язання на постачання газу виключно для побутових споживачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті