РФ направила до Австрії запит на екстрадицію українського бізнесмена Довгалюка

РФ направила до Австрії запит на екстрадицію українського бізнесмена Довгалюка

Вже багато років Росія намагається стягнути з Довгалюка за розкрадання у «Росатома» понад $2,7 млн

РФ направила до Австрії запит на екстрадицію українського бізнесмена Довгалюка
фото pixabay.com

Генпрокуратура Росії направила до Австрії запит на екстрадицію українського бізнесмена Сергія Довгалюка.

Як повідомляє «Коммєрсант», основний акціонер компанії Concord Group зі штаб-квартирою у Відні Довгалюк обвинувачується в розкраданні у «Росатома» понад 100 млн рублів при реалізації у 2011 році контракту в «сфері оборонно-промислового комплексу». Багаторічні спроби стягнути з нього цю суму через арбітраж і цивільне судочинство успіхом не увінчалися. Після цього бізнесмен був оголошений в міжнародний розшук і заочно арештований.

Мова в матеріалах розслідування йде про події 2011 року, коли між ЗАТ «Русатомстрой-Менеджмент», яке на той момент було «дочкою» «Росатома», і компанією Довгалюка Concord Steel General Trading був укладений контракт на поставку останньої якогось обладнання нібито для атомної електростанції (АЕС). Не виключено, що мова йшла про продукцію для АЕС «Барака» в Об'єднаних Арабських Еміратах, будівництво якої почалося у 2012 році. Сума контракту склала майже $20 млн. В якості поручителя за зобов'язаннями своєї компанії в цій угоді виступив сам Довгалюк.

Однак у 2013 році, коли закінчився термін угоди, компанія українського бізнесмена залишилася винна ЗАТ «Русатомстрой-Менеджмент» понад $2,7 млн (близько 100 млн руб.).

Спочатку російська сторона спробувала стягнути цю суму з Довгалюка через Арбітражний суд Москви, однак апеляційна інстанція це рішення скасувала, з огляду на те що позивач неправомірно пред'явив «позов до фізичної особи в арбітражний суд, оскільки при укладенні договору поруки Довгалюк С. І. виступав саме в даному статусі».

У 2017 році російська сторона так само безуспішно спробувала стягнути заборгованість з Довгалюка вже в рамках цивільного судочинства в Замоськворецькому райсуді Москви. Після цього відбулось звернення до правоохоронних органів.

Видання зазначає, що в рамках розслідування українського бізнесмена, який постійно проживає в Австрії, одного разу навіть вдалося допитати в якості свідка. Однак уже 20 червня 2020 року Довгалюка оголосили у федеральний розшук, а нещодавно і в міжнародний, пише «Коммєрсант». Звинувачення в шахрайстві бізнесмену пред'явили заочно.

У травні 2021 року за клопотанням слідства Замоскворецький райсуд заочно заарештував Довгалюка. А зовсім нещодавно, як стверджує джерело видання, Генпрокуратура РФ направила австрійській владі запит на його екстрадицію. Втім, шанси на те, що Відень видасть яка є громадянином України Довгалюка Росії, вкрай малі, наголошується в статті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті