Туреччина скасувала заборону на імпорт пластикових відходів
За п'ять років до заборони Туреччина отримала з Європи більше сміття, ніж будь-яка інша країна світу

Туреччина скасовує короткострокову заборону на імпорт деяких пластикових відходів. Як повідомляє Bloomberg, згідно з офіційним указом, опублікованим в цьому місяці після інтенсивного лобіювання з боку промислових груп, влада ослабила обмеження, введені в травні стосовно поліетилену, який міститься в повсякденних товарах, від пакетів для продуктів до пляшок з водою.
За п'ять років до заборони Туреччина отримала з Європи більше сміття, ніж будь-яка інша країна. Хоча передбачається, що відходи в основному будуть перероблені, світлини сміття, складеного на полях на початку цього року, викликали громадську реакцію: турецьких імпортерів звинуватили в незаконному скиданні тисяч тонн сміття.
Агентство зазначає, що імпорт пластикових відходів в Туреччину зріс майже у 200 разів у порівнянні з 2004 роком, причому більша частина цього зростання відбулася за останні чотири роки після того, як Китай оголосив про припинення цієї практики. У 2020 році Великобританія експортувала до Туреччини 210 000 тонн пластикових відходів, а Німеччина – 136 000 тонн.
Нова угода може знизити витрати на сировину для турецьких виробників пластмас, але переносить на Туреччину відповідальність за переробку сміття з європейських країн, де збираються відходи.
Видалення небажаних хімікатів із пластику – справа дуже складна й дорога, і деякі компанії замість цього воліють спалювати матеріали. Microplastic Research Group, група турецьких вчених, які відстежують галузь вторинної переробки, каже, що в першій половині цього року на турецьких заводах було зареєстровано не менше 68 пожеж, в порівнянні з вісьмома за весь 2016 рік.
Турецькі компанії «здешевлюють свою сировину. Європейські фірми позбавляються від сміття. І тонни пластика, що залишився, в кінцевому підсумку звозяться в Туреччину », – сказав Седат Гундогду, керівник групи.
Турецька промисловість стверджує, що дозвіл на імпорт не обов'язково означає компроміс з екологічними стандартами. Уряд посилив правила поводження з відходами, сказав Явуз Ероглу, глава PAGEV, головної організації компаній з виробництва пластмас.
Китай отримував половину відходів у світі до 2017 року, коли сформулював заборону на імпорт, а потім ввів його в дію в наступному році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].