Туреччина скасувала заборону на імпорт пластикових відходів

Туреччина скасувала заборону на імпорт пластикових відходів

За п'ять років до заборони Туреччина отримала з Європи більше сміття, ніж будь-яка інша країна світу

Туреччина скасувала заборону на імпорт пластикових відходів
фото www.flickr.com/photos/snemann2/7825968422/

Туреччина скасовує короткострокову заборону на імпорт деяких пластикових відходів. Як повідомляє Bloomberg, згідно з офіційним указом, опублікованим в цьому місяці після інтенсивного лобіювання з боку промислових груп, влада ослабила обмеження, введені в травні стосовно поліетилену, який міститься в повсякденних товарах, від пакетів для продуктів до пляшок з водою.

За п'ять років до заборони Туреччина отримала з Європи більше сміття, ніж будь-яка інша країна. Хоча передбачається, що відходи в основному будуть перероблені, світлини сміття, складеного на полях на початку цього року, викликали громадську реакцію: турецьких імпортерів звинуватили в незаконному скиданні тисяч тонн сміття.

Агентство зазначає, що імпорт пластикових відходів в Туреччину зріс майже у 200 разів у порівнянні з 2004 роком, причому більша частина цього зростання відбулася за останні чотири роки після того, як Китай оголосив про припинення цієї практики. У 2020 році Великобританія експортувала до Туреччини 210 000 тонн пластикових відходів, а Німеччина – 136 000 тонн.

Нова угода може знизити витрати на сировину для турецьких виробників пластмас, але переносить на Туреччину відповідальність за переробку сміття з європейських країн, де збираються відходи.

Видалення небажаних хімікатів із пластику – справа дуже складна й дорога, і деякі компанії замість цього воліють спалювати матеріали. Microplastic Research Group, група турецьких вчених, які відстежують галузь вторинної переробки, каже, що в першій половині цього року на турецьких заводах було зареєстровано не менше 68 пожеж, в порівнянні з вісьмома за весь 2016 рік.

Турецькі компанії «здешевлюють свою сировину. Європейські фірми позбавляються від сміття. І тонни пластика, що залишився, в кінцевому підсумку звозяться в Туреччину », – сказав Седат Гундогду, керівник групи.

Турецька промисловість стверджує, що дозвіл на імпорт не обов'язково означає компроміс з екологічними стандартами. Уряд посилив правила поводження з відходами, сказав Явуз Ероглу, глава PAGEV, головної організації компаній з виробництва пластмас.

Китай отримував половину відходів у світі до 2017 року, коли сформулював заборону на імпорт, а потім ввів його в дію в наступному році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті