Участь в саміті «Кримської платформи» підтвердили 28 країн – Кулеба

Участь в саміті «Кримської платформи» підтвердили 28 країн – Кулеба

Україна очікує участі в саміті «Кримської платформи» всіх провідних країн-партнерів України в Європі та Північній Америці

Участь в саміті «Кримської платформи» підтвердили 28 країн – Кулеба
фото: mfa.gov.ua

Участь в інавгураційному саміті «Кримської платформи», який пройде 23 серпня в Києві, на сьогоднішній день підтвердили 28 країн і міжнародних організацій. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу.

«Це буде безпрецедентний міжнародний захід в історії України. Ще ніколи така кількість держав не збиралася в Україні для проведення такої події», – сказав Кулеба.

За його словами, цей результат вже дозволяє з упевненістю сказати, що Україні вдалося сформувати ядро міжнародної коаліції за звільнення Криму.

«Ви не уявляєте, наскільки потужною і системною є протидія Росії. Вони працюють у кожній столиці, у кожній країні, відмовляючи держави брати участь в «Кримській платформі». Але ми ведемо свою роботу, ми маємо свою силу правди, силу дипломатії та вже змогли сформувати це ядро коаліції», – підкреслив міністр.

Він вказав, що Україна очікує участі в саміті «Кримської платформи» всіх провідних країн-партнерів України в Європі і Північній Америці.

Міністр також повідомив, що вже майже узгоджена Кримська декларація, підсумковий документ саміту, який зафіксує принципово важливі для України положення.

«Підкреслю, що саміт не буде одноразовим подією, це буде регулярна робота на багатьох рівнях. Ми на даний момент працюємо над розробкою довгострокової концепції роботи платформи по кожному з п'яти пріоритетних напрямків. Перше – політика невизнання, друге – санкції, третє – безпека в Азово-Чорноморському регіоні, четверте – захист прав людини і міжнародного гуманітарного права, п'яте – екологічні та економічні наслідки російської окупації Криму», – пояснив Кулеба.

Міністр вказав, що прогрес в питанні деокупації Криму буде служити важливим елементом ширшої політики міжнародного співтовариства щодо розв'язання проблем заморожених конфліктів в Європі.

«Крим для Росії вже став валізою без ручки. «Кримська платформа» перетворить його на непідйомний вантаж», – додав Кулеба.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті