Ціну електроенергії для населення з першого серпня підвищено не буде – Шмигаль

Ціну електроенергії для населення з першого серпня підвищено не буде – Шмигаль

Зараз всі зацікавлені органи працюють над тим, щоб збалансувати ринок електроенергії

Ціну електроенергії для населення з першого серпня підвищено не буде – Шмигаль
фото: kmu.gov.ua

У серпні ціна на електроенергію для населення залишиться на рівні 1,68 грн/кВт-год. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів.

«Найголовніше – ціна електроенергії для населення з першого серпня залишається без будь-яких змін. Це 1,68 грн/кВт-год. Відповідну постанову ми приймаємо сьогодні», – сказав він.

За його словами, зараз всі зацікавлені органи працюють над тим, щоб збалансувати ринок електроенергії.
У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться, що підвищення цін на електроенергію пропонується відкласти, «з огляду на необхідність продовження захисту побутових споживачів від різкого підвищення цін на електроенергію».

Відзначається, що продовження термінів дії нинішньої моделі ПСО створить передумови для більш ефективного відпрацювання із зацікавленими сторонами нової його моделі з подальшим направленням на розгляд Кабміну.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що Рада нацбезпеки і оборони (РНБО) розгляне питання тарифів на електроенергію для населення.

Раніше повідомлялося, що міністерство енергетики розраховує найближчим часом запустити нову модель ПСО на ринку електричної енергії для населення. Міністр енергетики Герман Галущенко анонсував підвищення цін з 1 липня і з 1 серпня, але Кабмін уже кілька разів продовжував дію існуючої моделі ПСО.

«Ми наполягаємо на диференційованому підході: для вразливих споживачів буде одна ціна, для умовно багатих, які споживають більше, – інша», – пояснював Галущенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті