Сенатори-республіканці пригрозили блокувати призначення в Мінфін через «Північний потік – 2»

Сенатори-республіканці пригрозили блокувати призначення в Мінфін через «Північний потік – 2»

Сенатори вимагають санкцій проти російського проєкту, який «посилить згубний вплив Путіна на Європу, дестабілізує тендітну безпеку України, і сприятиме подальшій російській агресії»

Сенатори-республіканці пригрозили блокувати призначення в Мінфін через «Північний потік – 2»
фото Shutterstock

Група сенаторів-республіканців американського Конгресу в листі на ім'я міністра фінансів США Джанет Йеллен попередила, що заблокує двох кандидатів в Казначейство, якщо адміністрація не змінить свою позицію щодо «Північного потоку – 2» і не введе нові санкції щодо проєкту.

«Газопровід «Північний потік – 2» безпосередньо завдає шкоди інтересам національної безпеки Сполучених Штатів і наших союзників і партнерів», – йдеться в листі сенатора Пета Тумі і 11 інших республіканців в Банківському комітеті Сенату, передає «Інтерфакс».

Вони також наголосили, що якщо проєкт буде завершений, «він посилить згубний вплив Владіміра Путіна на Європу, дестабілізує тендітну безпеку України, і сприятиме подальшій російській агресії».

Сенатори загрожують виступити проти затвердження кандидатур Браяна Нельсона і Елізабет Розенберг, які були висунуті на посади в Мінфіні.

Нагадаємо: напередодні компанія-оператора проєкту Nord Stream 2 AG заявила, що газопровід готовий на 99%

Як повідомлялось, 21 липня США та Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку – 2». Зокрема, угода передбачає, що Берлін буде добиватися продовження на десять років транзитного договору на поставки російського газу через Україну. Поточний контракт закінчується у 2024 році.

Україна та Польща оприлюднили спільну заяву, заявивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку – 2».

Днями польське МЗС заявило, що завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2» призведе до зниження рівня безпеки в Європі. Також в заяві наголошується, що німецько-американська угода в цьому питанні була поганим рішенням, яке спонукає Росію до агресивних дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті