Нардепи Устінова, Юрчишин і Бобровська вийшли з партії «Голос»

Нардепи Устінова, Юрчишин і Бобровська вийшли з партії «Голос»

Причиною нардепи називають «цементування контролю Кіри Рудик над партією»

Нардепи Устінова, Юрчишин і Бобровська вийшли з партії «Голос»
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Народні депутати Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська заявили про вихід з партії «Голос». Причиною нардепи називають «цементування контролю  Кіри Рудик (голови партії – Mind) над партією». Про це вони повідомили на своїх сторінках у фейсбуці.

За словами Устінової, більшість народних депутатів не братимуть участі у зʼїзді партії «Голос» та покидають політсилу.

«На жаль керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада Голосу  штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на з'їзді. З'їзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва», – написала депутатка.

Вона заявила, що кілька місяців тому 75% партійців та більшість осередків вийшли із публічними заявами, вимагаючи від керівництва партії Кіри Рудик піти з керівних посад та обрати нове керівництво на прозорих демократичних внутріпартійних виборах, змінивши Стату на більш демократичний. Однак, цього не відбулося.

«Зважаючи на повне ігнорування позиції більшості членів партії та організацій, які їх представляють з боку керівництва, ми бойкотуємо даний захід та виходимо з членів партії. «Голосу» більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини – Кіри Рудик, яка (партія) існує виключно на папері», – заявила Устінова.

Вона закликала осередки підтримати цю заяву та «не брати участь у профанації, єдиною метою якої є зацементувати контроль партії «Голос» за Кірою Рудик».

Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська опублікували аналогічні заяви.

Нагадаємо, 7 червня колишній кандидат у мери Києва від «Голосу» Сергій Притула заявив, що покидає партію

Згодом рівно половина парламентської фракції «Голос» оголосила недовіру голові фракції Ярославу Железняку, «який вже три місяці не збирає засідання фракції попри бажання більшості», та голові партії Кірі Рудик. Також вони заявили, що «ініціюють відклик Рудик з депутатів, оскільки вона пропустила 60% засідань».

Партія «Голос» назвала незаконним створення депутатської групи всередині своєї фракції.

12 липня член фракції «Голос» Олександра Устінова на своїй сторінці у фейсбуці повідомила, що фракція на своєму засіданні проголосувала за звільнення з посади керівника фракції Ярослава Железняка, а тимчасово виконувати обов'язки голови фракції буде заступник керівника фракції Роман Костенко. За її словами, за таке рішення проголосували 11 народних депутатів, тобто більшість членів фракції у Верховній Раді.

Ярослав Железняк спростував інформацію про переобрання керівника фракції «Голос» та заявив, що рішення про переобрання керівництва ухвалюється 14 голосами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті