США ввели санкції проти систем тюрем Асада, низки сирійських угруповань і чиновників

США ввели санкції проти систем тюрем Асада, низки сирійських угруповань і чиновників

Нові санкції були введенні за переслідування сирійського народу, незгодного з політикою режиму Асада, жорстке поводження із затриманими та порушення прав людини

США ввели санкції проти систем тюрем Асада, низки сирійських угруповань і чиновників
Башар Асад
фото twitter.com/Presidency_Sy

Сполучені Штати заявили про введення санкцій проти системи тюрем, які підпорядковуються розвідувальному апарату Сирії. Мінфін США також впровадив санкції проти п’яти сирійських чиновників, які керували в'язницями; сирійських збройних повстанських угрупувань «Ахрар аль-Шаркія» (і двох її лідерів) та «Сарая аль-Арін». Як повідомляє Reuters, таким чином американська влада намагається притягнути до відповідальності винних у порушеннях прав людини в ході десятирічної громадянської війни в країні.

«Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США вводить санкції проти восьми сирійських в'язниць, які знаходяться під контролем розвідувального апарату режиму Асада і де мали місце порушення прав людини проти політичних в'язнів і інших затриманих», – йдеться в повідомленні американського відомства.

Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що світлини, зроблені офіційним фотографом сирійських збройних сил, «викривають безжалісне і жорстоке поводження режиму з затриманими». Тисячі фотографій, на деяких з яких зображено виколювання очей, удушення і тривалий голод, були вивезені контрабандою з Сирії в період з 2011 по середину 2013 року.

У заяві про введення санкцій Міністерство фінансів заявило, що в'язниці «були місцем порушення прав людини щодо політичних в'язнів і інших ув'язнених».

Угруповання «Ахрар аль-Шаркія» обвинуватили в численних злочинах проти мирних жителів, особливо сирійських курдів, включаючи вбивства, «викрадення, тортури і захоплення приватної власності».

Нагадаємо: наприкінці травня президент Сирії Башар аль-Асад переобрався на четвертий термін, набравши 95,1% голосів на виборах.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті