«Укрпошта» за результатами першого півріччя скоротила збиток до майже десяти млн грн

«Укрпошта» за результатами першого півріччя скоротила збиток до майже десяти млн грн

Компанія у другому кварталі заробила 118 млн грн чистого прибутку

«Укрпошта» за результатами першого півріччя скоротила збиток до майже десяти млн грн
фото: flickr.com/photos/ukrposhta

«Укрпошта» у другому кварталі 2021 року заробила 118 млн грн чистого прибутку та збільшила дохід на один млрд грн у порівнянні з першим півріччям 2020 року. Завдяки цьому компанія коротила суму збитків зі 128 млн грн (результати на кінець першого кварталу 2021 року) до 9,8 млн грн за результатами шести місяців 2021 року. Про це повідомляється на сайті «Укрпошти».

«Позитивний результат другого кварталу дозволив перекрити збитки минулого і вирівняти фінансовий стан компанії. … На позитивний результат також вплинуло доведення до прийнятного рівня тарифу на доставку пенсій у квітні цього року. Ми все ще залежні від рішень держави щодо регульованих  тарифів на послуги, частина з яких не переглядалась з початку 2020 року. Але попри це націлені на прибутковий рік», – відзначив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

За результатами перших шести місяців чистий дохід «Укрпошти» склав 5,3 млрд грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року він збільшився на чверть – на один млрд грн.

Поштовий оператор за перше півріччя наростив обсяги та доходи по основним напрямкам бізнесу. Зокрема, майже на третину зросли обсяги доставки внутрішніх посилок по Україні й на 70% відправлення міжнародних посилок за кордон, а також через «Укрпошту» на 18% зросла кількість переказів.

Відповідно, компанія збільшила на 48% доходи від доставки внутрішніх посилок по Україні, на майже 87%  – від доставки посилок на експорт, крім того, «Укрпошта» на близько 39% збільшила доходи по переказах.

Зазначається, що за перше півріччя поточного року збільшилися витрати компанії. Зокрема, розмір середньої зарплати працівників в еквіваленті повної зайнятості за звітний період склав 9 876 грн та збільшився у порівнянні з шести місяцями 2020 року на 17%.  При цьому витрати на оплату праці за перше півріччя 2021 року збільшилася на 19% і склали 3,1 млрд грн. Також компанія сплатила за перше півріччя 1,6 млрд грн податків, ЄСВ, зборів та обов’язкових платежів, що на 19,8% більше, ніж за шість місяців 2020 року.

Нагадаємо, чистий дохід «Укрпошти» за шість місяців 2020 року склав майже 4,3 млрд грн. За результатами 2020 року компанія отримала 160 млн грн прибутку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті