САП скерувало до суду справу про розкрадання газу на більш ніж 700 млн грн

САП скерувало до суду справу про розкрадання газу на більш ніж 700 млн грн

Справа щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн цими ж особами з грудня 2019 року слухається у суді

САП скерувало до суду справу про розкрадання газу на більш ніж 700 млн грн
фото: AFP

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило розслідування справи заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз України» вартістю понад 729,8 млн грн. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерували до суду обвинувальний акт стосовно п’ятьох осіб. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

Обвинувальний акт стосується:

  • двох колишніх директорів – ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія – Новояворівськ»;
  • екстехнічного директора ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України);
  • ексфінансового директора двох підприємств – ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія – Новояворівськ»;
  • фізичної особи-організатора схеми, радника директора ТзОВ «Енергія».

За даними слідства, директори підприємств-власників Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ впродовж 2016-2017 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Для здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за суттєво нижчими від ринкових цінами.

Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок реалізації корупційної схеми.

Відповідно до висновків експертиз, у 2016-2017 роках учасники злочину організували заволодіння 151,8 млн куб. м природного газу на користь ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія – Новояворівськ». Внаслідок цього НАК «Нафтогаз України» завдано збитків у розмірі 729,8 млн грн.

Нагадаємо, справа щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн цими ж особами з грудня 2019 року слухається у суді. Загальна сума розкрадань за двома епізодами перевищує 2,1 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті