Зеленський підписав закон про часткове повернення аграріям ставки ПДВ 20%

Зеленський підписав закон про часткове повернення аграріям ставки ПДВ 20%

Ставка ПДВ 14% залишається для постачання пшениці, жита, ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, соняшнику

Зеленський підписав закон про часткове повернення аграріям ставки ПДВ 20%
Фото: facebook.com/victoria.strakhova

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який повертає аграріям ставку ПДВ 20% на окремі види продукції. Про це повідомляє Офіс президента.

«Документ покликаний зменшити ризики від підвищення цін на харчові продукти, а також створити рівні умови оподаткування ПДВ для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі», – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що закон відновлює 20-відсоткову ставку податку на додану вартість при ввезенні на територію України великої рогатої худоби, свиней та овець, молока, жита, вівса, насіння льону, олійних культур, цукрових буряків. Водночас залишається ставка ПДВ 14% при операціях з постачання пшениці та жита, ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, свиріпи або ріпаку, соняшнику.

1 липня 2021 року Верховна Рада конституційною більшістю прийняла законопроєкт № 5425-Д. Проєкт закону виправляє помилки, що були створені внаслідок прийняття закону № 1115-ІХ, що почав діяти 1 березня 2021 року.

Представники м’ясної та молочної галузей просили президента підписати закон про часткове повернення аграріям ставки ПДВ 20%.

Асоціація «М'ясної галузі» просила повернути ставку ПДВ у 20% на живих свиней та велику рогату худобу. Вона опублікувала відкрите звернення представників м’ясної галузі до президента, голови Верховної Ради та нардепів

Виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко розповів, що повернення ПДВ 20% позитивно вплине на свинарство. Від зниження чи зростання ціни на свинину прибутки м’ясопереробників не зміняться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті