Мінус $170 млрд: Bloomberg назвав Tencent найгіршою інвестицією місяця

Мінус $170 млрд: Bloomberg назвав Tencent найгіршою інвестицією місяця

Акції компанії упали вже на 23%, що стало найбільшою втратою акціонерного капіталу за липень

Мінус $170 млрд: Bloomberg назвав Tencent найгіршою інвестицією місяця
фото DR

Наступ китайських регуляторів призвів до того, що колись улюблений інвесторами техногігант Tencent став найгіршою інвестицією місяця, втративши за липень $170 млрд ринкової вартості, пише Bloomberg.

За даними на вечір середи китайський інтернет-гігант упав вже на 23%, що стало найбільшою втратою акціонерного капіталу за даний період.

Дев'ять з десяти компаній, які найшвидше втрачали капіталізацію в липні, – китайські. На другому місці за втратами ($104 млрд) – Alibaba, на третьому ($88 млрд) – сервіс доставки їжі Meituan.

Нагадаємо, що репресії почалися в Китаї спочатку в найбільш прибутковому секторі – високих технологій, які, як вважається, становлять потенційну загрозу для безпеки даних і фінансової стабільності країни. Пізніше в це коло «неугодних» були додані й інші високорозвинені галузі, такі як приватна освіта.

На думку директора Pegasus Fund Managers Поля Понга, «кінця регулятивним заходам не передбачається, оскільки безпека даних – головний пріоритет для політиків у найближчі роки. Це нова норма, і щоб впоратися з цим, необхідно скорегувати оцінки, особливо для таких технологічних гігантів, як Tencent».

Саме для Tencent санкції означають втрату ексклюзивних прав на потокову передачу музики і антимонопольні штрафи, а також припинення реєстрації нових користувачів у популярному сервісі WeChat.

Нагадаємо, 24 липня китайський регулятор повідомивпро порушення фірмою антимонопольних правил онлайн-ринку країни. У постанові SAMR стверджується, що Tencent купила China Music Corporation у 2016 році, і ця угода дала їй права більш ніж на 80% всіх музичних треків на ринку і несправедливу перевагу перед конкурентами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті