Україна оскаржить сертифікацію «Північного потоку-2»

Україна оскаржить сертифікацію «Північного потоку-2»

Газопровід можуть сертифікувати вже в цьому році

Україна оскаржить сертифікацію «Північного потоку-2»
фото: Синиця Олександр/УНІАН

Газопровід «Північний потік-2» можуть сертифікувати вже в цьому році, але це рішення можуть оскаржити Україна, Польща і Єврокомісія. Про це повідомив голова «Оператора ГТС» Сергій Макогон в етері «Радіо НВ».

Макогон відзначив, що сертифікація вимагає виконання дуже жорстких норм європейського енергетичного законодавства, Третього енергетичного пакету, який передбачає перш за все вільний доступ інших сторін до цього газопроводу. Він також передбачає додаткові обмеження для компанії-оператора цього газопроводу.

«Тому ми будемо спостерігати за сертифікацією, і не тільки ми. Є підтримка з боку Польщі, Європейської комісії, яка теж завжди виступала проти будівництва цього газопроводу»,- сказав Макогон.

Голова ОГТСУ пояснив, що найнегативніший для нас сценарій передбачає сертифікацію в цьому році. Але це буде миттєво оскаржено Європейською комісією, польським урядом, нашим урядом. І можуть бути деякі обмеження на використання – 50% і так далі. Оптимістичний для нас сценарій – якщо він ніколи не запрацює.

Нагадаємо, за даними оператора, газопровід добудований на 99%. Будівництво планують повністю завершити в серпні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло