Німеччині вдалось уникнути рецесії

Німеччині вдалось уникнути рецесії

Економіка ФРН знову впевнено зростає після обвалу, викликаного COVID-19

Німеччині вдалось уникнути рецесії
фото www.flickr.com/photos/fucktyczny/40853814833/

За даними Федерального статистичного управління ФРН, валовий внутрішній продукт (ВВП) Німеччини збільшився на 1,5% з квітня по червень у порівнянні з попереднім кварталом. Як повідомляє Reuters, це свідчить про те, що країні вдалось уникнути рецесії після того, як економіка значно скоротилася на початку року.

Економісти очікували зростання на 2,0%. Згідно з останніми даними, на початку року економіка впала на 2,1% на тлі третьої хвилі коронавірусу.

У ІІ кварталі 2021 року економіка Німеччини відновилася, зокрема, завдяки вищим приватним споживчим і державним витратам. Особливо великий внесок зробили споживачі, які частіше ходили в ресторани і більше купували. Кількість онлайн-замовлень в ресторанах в червні була навіть на 6% вищою, ніж в червні докризового 2019 року. Між тим, й інші важливі сектори економіки розвивалися добре.

По зростанню вдарили труднощі з пропозицією напівпровідників й інших проміжних продуктів, які особливо відбиваються на автопромі.

Центральний банк Німеччини вважає, що зростання прискориться в ході поступового відкриття економіки влітку. Валовий внутрішній продукт може досягти докризового рівня в третьому кварталі цього року.

З іншої сторони, оптимістичні прогнози затьмарює збільшення кількості числа людей, інфікованих коронавірусом в період поширення дельта-варіанту. Приблизно 60% з 83 млн населення в Німеччині отримали перше щеплення від COVID-19, і трохи більше половини – імунізовані повністю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті