Влада США припинила приймати заявки на IPO від китайських компаній

Влада США припинила приймати заявки на IPO від китайських компаній

Тепер китайські компанії повинні будуть розкривати інвесторам ризики втручання влади КНР в їх бізнес

Влада США припинила приймати заявки на IPO від китайських компаній
фото Shutterstock

Регулятор американського фондового ринку, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC), призупинила реєстрацію первинних розміщень акцій (IPO) та інші способи продажів цінних паперів для китайських компаній. Про це повідомляє Reuters, на яке посилається РБК.

За словами джерел видання, SEC попросила компанії не подавати заявки до тих пір, поки не розробить конкретні вказівки про те, яким чином вони повинні будуть розкривати ризики, з якими вони можуть зіткнутися в Китаї. Також SEC розробляє правила делістингу з американських бірж китайських компаній, які не відповідають вимогам аудиту США.

Згідно з даними Refinitiv, обсяг IPO китайських компаній в США в цьому році досяг рекордних $12,8 млрд. Однак у липні активність компаній з КНР суттєво скоротилася після того, як китайські регулюючі органи почали масштабне розслідування відносно найбільшого сервісу таксі Didi Global, а пізніше наказали видалити додаток компанії з магазинів.

Минулого тижня китайські регулятори вирішили обмежити діяльність приватних освітніх компаній – однієї з найбільш швидкозростаючих сфер бізнесу в країні. Компаніям цього сегменту заборонили проводити IPO, залучати приватний, в тому числі іноземний, капітал, надавати послуги репетиторства під час державних свят, вихідних і шкільних канікул.

Інвестори відреагували на цей крок китайської влади масовими розпродажами китайських акцій. Учасники ринку побоюються, що жорсткі обмеження можуть торкнутися й інших секторів китайської економіки. На тлі цього індекс Shanghai Shenzhen CSI 300, що відстежує найбільші китайські акції, закрив тиждень зниженням на 5,46%, причому на мінімумах падіння становило 8,35%.

Як повідомлялося, наступ китайських регуляторів призвів до того, що колись улюблений інвесторами техногігант Tencent став найгіршою інвестицією місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті