Без газотранспортної системи України Європа на 80% залежатиме від газогонів «Газпрому» – Сергій Макогон

Без газотранспортної системи України Європа на 80% залежатиме від газогонів «Газпрому» – Сергій Макогон

Якщо Україна проведе оптимізацію, то вона не буде транзитною країною

Без газотранспортної системи України Європа на 80% залежатиме від газогонів «Газпрому» – Сергій Макогон
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

У разі скорочення транзиту після 2024 року газотранспортну систему (ГТС) потрібно буде суттєво оптимізовувати, внаслідок чого Європа залежатиме на 80% від газогонів російського «Газпрому». Про це повідомив очільник «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

Він пояснив, що щорічно Україна споживає близько 30 млрд м3 газу, з яких 20 млрд – власний видобуток, і ще 10 млрд – імпорт. Тобто українська ГТС працюватиме у будь-якому випадку.

«Головне питання полягає у тому, чи залишиться Україна транзитною країною після 2024 року. Якщо ні, то Оператор ГТС буде вимушений суттєво оптимізувати систему, щоб витрати на утримання ГТС не лягли на плечі українського споживача», – зазначив Макогон.

За його словами, проблема полягає у тому, що відновити повноцінну роботу після закриття компресорних станцій буде неможливо.

«Чомусь європейці думають, що українська ГТС буде завжди як резервний варіант для неї. Наприклад, якщо «Північний потік» стане на ремонт, як це було тиждень тому… В Європі думають, що в такому разі зможуть сказати: «Давайте український транзит». Але, на жаль, такого не буде. Якщо ми проведемо оптимізацію, повернутися назад буде неможливо», – сказав Макогон.

Раніше повідомлялося, що Україна оскаржить сертифікацію «Північного потоку-2». Газопровід можуть сертифікувати вже в цьому році. За даними оператора, газопровід добудований на 99%. Будівництво планують повністю завершити в серпні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло