США ввели нові санкції проти Куби. Байден пообіцяв, що їх буде ще більше

США ввели нові санкції проти Куби. Байден пообіцяв, що їх буде ще більше

США ввели економічні санкції проти поліції Куби, її начальника і його заступника

США ввели нові санкції проти Куби. Байден пообіцяв, що їх буде ще більше
фото www.flickr.com/photos/whitehouse/51269419295/

Сполучені Штати ввели санкції проти кубинської поліції і двох її керівників у відповідь на придушення протестів урядом Гавани.

Як повідомляє Reuters, Міністерство фінансів США заявило, що санкції, які значною мірою є символічними, були реакцією на «дії з придушення мирних продемократичних протестів на Кубі, які почалися 11 липня».

Під дію санкцій потрапили Революційна національна поліція Куби – силовий орган, що входить до складу МВС республіки, його керівник Оскар Кальєхас Валькарсе і перший заступник Едді Сієрра Аріас.

«Їх (санкцій – ред.) буде більше, якщо на Кубі не відбудуться якісь радикальні зміни, яких я не очікую», – сказав Байден під час зустрічі з кубино-американськими лідерами в Білому домі.

Нагадаємо: масштабні протести на Кубі спалахнули раніше цього місяця на тлі найгіршої економічної кризи Куби після падіння її колишнього союзника Радянського Союзу і рекордного зростання числа коронавірусних інфекцій. Тисячі людей вийшли на вулиці, обурені нестачею товарів першої необхідності, обмеженням громадянських свобод і тим, як влада справляється з пандемією.

Президент Куби Мігель Діас-Канель звинуватив у заворушеннях Сполучені Штати, які в останні роки посилили своє багаторічне торгове ембарго на острів. Він сказав, що багато протестуючих були щирими, але ними маніпулювали організовані США кампанії в соціальних мережах.

Минулого тижня Казначейство США оголосило про санкції щодо міністра оборони Куби і спецпідрозділу міністерства внутрішніх справ у зв'язку зі звинуваченнями в порушеннях прав людини в ході розгону протестів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті