Україна працює над тим, щоб «Північний потік-2» не сертифікували – Вітренко

Україна працює над тим, щоб «Північний потік-2» не сертифікували – Вітренко

Київ має довести, що компанію-оператора труби контролює російський «Газпром» та Путін

Україна працює над тим, щоб «Північний потік-2» не сертифікували – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: www.naftogaz.com

Україна працює над тим, щоб «Північний потік-2», навіть після завершення його будівництва, не запрацював. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Програна битва, але не програна війна. І наша «війна» проти «Північного потоку-2» продовжується. Битва, яка програна, це скоріш за все, так виглядає, це безпосереднє будівництво «Північного потоку-2», що він буде добудований. На жаль, це будівництво було відновлене у січні цього року. І відповідно знову ж таки, на жаль, це будівництво найближчим часом буде закінчене», – сказав Вітренко.

За його словами, Київ працює над тим, щоб газогін не був сертифікований. Це можливо, якщо довести, що компанія-оператор труби контролюється російським «Газпромом» і президентом Росії Володимиром Путіним. Європейське законодавство забороняє одній особі чи групі осіб контролювати водночас видобуток і транспортування газу. Він додав, що це також записано у спільній заяві США та Німеччини.

Очільник «Нафтогазу» зазначив, що Міністерство закордонних справ надіслало відповідні ноти Європейській комісії, яка бере участь у процесі сертифікації оператора, із закликом враховувати «так званий принцип солідарності».

«Це означає, що, наприклад, навіть якщо (а це фантасмагоричний сценарій) оператор «Північного потоку-2» буде відокремлений від «Газпрому», реально буде незалежний від «Газпрому» і Путіна, не буде ними контролюватися, навіть якщо буде забезпечений доступ третіх сторін до цього газопроводу, то і німецький регулятор, і Єврокомісія мають також забезпечити, щоб цей доступ третіх сторін був забезпечений до всіх газопроводів, які йдуть з Росії в Європу, зокрема через Україну», – сказав Вітренко.

Нагадаємо: за даними оператора, «Північний потік-2» добудований на 99%. Будівництво планують повністю завершити в серпні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло