«Укрнафта» просить Зеленського перевірити дії АМКУ при накладанні двомільярдного штрафу на компанію

«Укрнафта» просить Зеленського перевірити дії АМКУ при накладанні двомільярдного штрафу на компанію

Компанія також звернулася до Мін'юсту, Мінекономіки та Мінфіну

«Укрнафта» просить Зеленського перевірити дії АМКУ при накладанні двомільярдного штрафу на компанію

ПАТ «Укрнафта» звернулася до президента Володимира Зеленського через 2,37 млрд грн штрафу Антимонопольного комітету. Підприємство також надіслало звернення до Міністерства юстиції, Міністерства економіки та Міністерства фінансів. Про це повідомляє пресслужба «Укрнафти».

30 березня 2021 року Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував компанію на 2,37 млрд грн за нібито антиконкурентні дії на ринку світлих нафтопродуктів у 2015-2017 роках. При цьому, додають в «Укрнафті», комітет застосував до підприємства штраф ушестеро вищий, ніж допустимий за законом. У компанії заявляють, що дії АМКУ порушують законодавство і ставлять під загрозу виконання Україною своїх зобов'язань по асоціації з ЄС.

Наголошується, що при визначенні розміру штрафу комітет мав враховувати розмір виручки виключно від діяльності мережі АЗС компанії (3,9 млрд грн). Тоді штраф не перевищував би 400 млн грн.

«Однак, АМКУ відмовився застосовувати власні роз'яснення і для визначення розміру штрафу взяв загальну виручку «Укрнафти» за 2020 рік, до складу якої входили як оптові продажі нафти, так і продаж НАК «Нафтогаз України» в 2020 році природного газу, а також дохід, отриманий від інших послуг. При цьому, приймаючи рішення в аналогічних справах щодо конкурентів «Укрнафти» на ринку, АМКУ застосовував закон відповідно до власних роз'яснень, що вочевидь свідчить про антиконкурентний характер дій самого АМКУ», – йдеться у повідомленні.

«Укрнафта» просить Зеленського перевірити дії членів АМКУ під час ухвалення рішення 30 березня.

Нагадаємо: Антимонопольний комітет наклав штраф на компанії-оператори мережі АЗС з групи «Приват» на 4,7 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії при встановленні цін на нафтопродукти. Штраф мають сплатити ТОВ «ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий дім «Авіас», ТОВ «Пром Гарант Плюс», ТОВ «Альянс еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (зокрема ПАТ «Укрнафта»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло