АЗС групи «Приват» оштрафували на 4,7 млрд грн за узгоджене встановлення цін у 2016 році

АЗС групи «Приват» оштрафували на 4,7 млрд грн за узгоджене встановлення цін у 2016 році

Штраф наклали на 169 операторів

АЗС групи 	«Приват» оштрафували на 4,7 млрд грн за узгоджене встановлення цін у 2016 році
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав штраф на компанії-оператори мережі АЗС, що входять до групи «Приват», на 4,7 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії при встановленні цін на нафтопродукти. Про це йдеться на сайті АМКУ.

Зокрема, штраф мають сплатити ТОВ «ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий дім «Авіас», ТОВ «Пром Гарант Плюс», ТОВ «Альянс еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (зокрема ПАТ «Укрнафта»).

Нагадаємо, у 2016 році Антимонопольний комітет почав розслідування щодо зловживань з боку АЗС групи «Приват». У липні 2018 року він склав попередні висновки, згідно з якими операторів АЗС групи «Приват» запропонували визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їм загрожував штраф до 10% від обороту за 2017 рік. Для «Укрнафти» – це 2,69 млрд грн.

Попередні висновки були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесене до грудня 2018 року, але 13 листопада голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» у спробах блокувати й затягнути розслідування.

Тоді він повідомив, що по одному з позовів компаній «Привату» суддя Адміністративного суду Києва вже заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті. Всього було подано 24 позови з боку 10 підприємств у сім різних судів, а «Укрнафта» зажадала через суд знищити частину матеріалів антимонопольного розслідування.

Раніше Mind писав, що «Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті