Продаж Дніпровського меткомбінату привнесе у держбюджет до 47 млн грн – Prozorro.Продажі

Продаж Дніпровського меткомбінату привнесе у держбюджет до 47 млн грн – Prozorro.Продажі

Держпідприємство отримало 55 млн грн комісії, з якої перерахує до бюджету мільйонні податки та дивіденди

Продаж Дніпровського меткомбінату привнесе у держбюджет до 47 млн грн – Prozorro.Продажі
Фото: ukrinform.ua

Внаслідок продажу Дніпровського металургійного комбінату за 9,17 млрд грн, за законодавством, держпідприємство Prozorro.Продажі отримало 55 млн грн понадпланового доходу, з якого перерахує до держбюджету близько 44-47 млн грн податків та дивідендів. Про це повідомляє пресслужба Prozorro.Продажі.

30 липня 2021 року на рахунок держпідприємства надійшла вся сума сплаченої покупцем комісії розміром 55 млн грн. Зокрема, йдеться про 9,2 млн грн податку на додану вартість (ПДВ), які вже в серпні спрямують до бюджету.

Цей обсяг надходжень не було враховано у фінансовому плані держкомпанії на 2021 рік, і є понадплановим доходом. Внаслідок угоди чистий прибуток Prozorro.Продажі зросте, а відтак збільшиться й обсяг дивідендів, які перерахують до бюджету.

Як і решта держпідприємств, Prozorro.Продажі зобов’язане щоквартально перераховувати до бюджету 80% свого чистого прибутку. Тому після закриття третього кварталу, до бюджету спрямують 27 -30 млн грн дивідендів та близько 8 млн грн податку на прибуток.

«Таким чином, за результатами єдиноразового отримання коштів від даної угоди, з отриманих 55 млн грн, ДП Prozorro.Продажі сплатить до бюджету сумарно близько 44-47 млн грн податків та дивідендів», – йдеться у повідомленні пресслужби.

Частина прибутку, який залишається у розпорядженні ДП після відрахування податків та дивідендів, за законодавством, статутом та фінпланом підприємства спрямують на розвиток електронної торгової системи та на поповнення оборотного капіталу. Це, запевняють у компанії, дозволить швидше вдосконалити технічне рішення, що полегшить роботу з системою для всіх партнерів та учасників. До того ж наявність резерву обігових коштів сприятиме забезпеченню стабільної та безперервної роботи електронної торгової системи.

Нагадаємо: «Метінвест» Ахметова купив Дніпровський металургійний комбінат за 9,17 млрд грн. Стартова ціна комбінату становила 8,39 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті