Видавець книги «Люди Путіна» офіційно вибачився перед олігархами Фрідманом і Авеном

Видавець книги «Люди Путіна» офіційно вибачився перед олігархами Фрідманом і Авеном

Він пообіцяв видалити з книги фрагменти, в яких стверджувалося про їх зв'язки з КДБ

Видавець книги «Люди Путіна» офіційно вибачився перед олігархами Фрідманом і Авеном
Михайло Фрідман
фото DR

Видавництво HarperCollins принесло вибачення співвласнику «Альфа-Груп» Михайлу Фрідману і голові ради директорів Альфа-банку Петру Авену в рамках врегулювання їх претензій через книгу «Putin's People» ( «Люди Путіна»), повідомляється на сайті видавництва, на який посилається Forbes.

«HarperCollins радий внести правки в текст і прибрати відсилання до зв'язків між Авеном, Фрідманом і КДБ (у цих заяв не було достатніх доказів), а також принести вибачення за те, що це питання не обговорювалося з ними до першої публікації», – йдеться в заяві видавництва, яке пояснює, що в цій частині книги мова йшла про можливі зв'язки мільярдерів і КДБ в кінці 1980-х років. Воно також зазначає, що в книгу внесли деякі правки, щоб точніше представити позицію бізнесменів.

HarperCollins випустив книгу «Putin's People», написану колишнім журналістом Financial Times і спеціальним кореспондентом Reuters Кетрін Белтон, в 2020 році. Книга розповідає про зміцнення впливу членів оточення президента Владіміра Путіна. The Economist включив її в список головних видань минулого року.

У березні цього року на HarperCollins подав до суду мільярдер Роман Абрамович, який вважав, що твердження в книзі згубно впливають на його репутацію і діяльність його футбольного клубу «Челсі».

Пізніше на суді його адвокат заявив, що фрагменти книги дискредитують мільярдера і описують його як «касира Путіна» і хранителя «брудних кремлівських фондів».

Пізніше позови до видавництва подали Фрідман і Авен, а також колишній учасник «золотої сотні» Forbes Шалва Чигиринський.

Наприкінці липня адвокат бізнесменів Х'ю Томлінсон повідомив, що видавництво уклало з Авеном і Фрідманом мирову угоду, в рамках якої воно принесе вибачення. При цьому юристи HarperCollins відзначили, що мова йде про три абзаци.

Нагадаємо, чотири російських мільярдери подали до суду на автора книги про Путіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті