Чотири російських мільярдери подали до суду на автора книги про Путіна

Чотири російських мільярдери подали до суду на автора книги про Путіна

Вони вважають, що в книзі міститься інформація, яка їх ганьбить

Чотири російських мільярдери подали до суду на автора книги про Путіна
фото Pixaby

У Високому суді Англії в середу починаються слухання за участю адвокатів чотирьох російських мільярдерів – Романа Абрамовича, Михайла Фрідмана, Петра Авена і Шалви Чигиринського – з приводу опублікованої в Великобританії книги про президента Владіміра Путіна, в якій, як стверджують позивачі, міститься інформація, яка їх ганьбить, пише Голос Америки.

У книзі, яку написала англійська журналістка Кетрін Белтон, яка раніше працювала кореспондентом газети Financial Times в Москві, розповідається прихід Путіна до влади і про його соратників з колишніх радянських розвідслужб, які зайняли впливові посади і стрімко розбагатіли після того, як він в 1999 році зайняв найвищу посаду в Кремлі.

Книга під назвою «Люди Путіна. Як КДБ повернув собі Росію і перейшов в наступ на Захід »(Putin's People: How the KGB Took Back Russia and Then Turned on the West) була опублікована в квітні 2020 року.

Як очікується, адвокати російських мільярдерів заявлять суду, що інформація, що міститься в книзі, виданій HarperCollins, дискредитує їхню репутацію. Згідно з судовими матеріалами, Роман Абрамович подав позови і проти видавництва, і проти автора книги.

У видавництві HarperCollins заявляють про те, що вони будуть активно захищати «цю сенсаційну книгу, яка отримала визнання», рівно як і своє «право повідомляти про питання, які мають значний суспільний інтерес».

Юридична фірма Harbottle & Lewis, що представляє інтереси Абрамовича, ще 22 березня заявила, що в «книзі містяться хибні твердження про те, що наш клієнт здійснював неправомірні дії, а також хибна інформація про обставини купівлі нашим клієнтом футбольного клубу «Челсі».

У тій же заяві наводяться слова Романа Абрамовича, який вважає, що «помилкові звинувачення», висунуті Кетрін Белтон, «здійснюють згубний вплив не тільки на мою особисту репутацію, але і на діяльність футбольного клубу «Челсі».

Російський державний концерн «Роснефть» також подав до суду на видавництво і автора книги за наклеп. Інтереси «Роснефти» представляє фірма Carter-Ruck.

Бізнесмен Михайло Фрідман подав до суду на видавництво HarperCollins за наклеп і порушення захисту його персональних даних. Його давній бізнес-партнер Петро Авен також судиться з видавництвом через розголошення приватної інформації. Представник Фрідмана і Авена заявив, що обидва позивача «жалкують» про те, що питання не вдалося вирішити в досудовому порядку.

«Книга пані Белтон, яка позиціонується як «деталізований історичний документ», містить неточні і образливі заяви про Авена і Фрідмана», – сказав представник бізнесменів.

Ще один відомий російський бізнесмен Шалва Чигиринський подав до суду на видавництво HarperCollins і автора книги за наклеп.

Про сучасний літопис президентства Дональда Трампа очами Джона Болтона, де він грав не останню роль, у матеріалі «Таємниці з Білого дому: навіщо читати книжку «Кімната, де це сталося».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті