Мінекономіки очікує зростання ВВП на 1% за результатами першого півріччя

Мінекономіки очікує зростання ВВП на 1% за результатами першого півріччя

Позитивною тенденцією є темпи зростання заробітної плати, які удвічі перевищують темпи росту споживчих цін

Мінекономіки очікує зростання ВВП на 1% за результатами першого півріччя
Міністр економіки Олексій Любченко
Фото: УНІАН

У Міністерстві економіки очікують зростання ВВП на 1% за результатами першого півріччя 2021 року. Про це розповів міністр економіки Олексій Любченко під час онлайн зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації, повідомляє пресслужба міністерства.

«Під час зустрічі стало відомо, що у першому кварталі цього року було зафіксовано падіння ВВП на 2,2% в порівнянні з першим кварталом 2020 року. Але впродовж другого кварталу ситуацію вдалося виправити і за результатами першого півріччя очікується зростання ВВП на 1%», – йдеться у повідомленні.

Серед позитивних тенденцій у міністерстві відзначають темпи зростання заробітної плати, які удвічі перевищують темпи росту споживчих цін, а також збільшення зайнятості у найбільш ризикованих галузях з точки зору легального працевлаштування – сільському господарстві та будівництві. За словами Любченка, за перше півріччя ці сфери показали зростання офіційних повідомлень роботодавців про прийняття на роботу на 20%.

«Держава зосереджує свої можливості на стимулюванні економіки в тих точках росту, які сьогодні обраховані. Наразі відбувається низка консультацій з галузевими організаціями, асоціаціями з пошуку діючих виробництв, які держава може підтримати у різний спосіб. Це може бути підтримка  за механізмом інвестиційних нянь, розвиток інвестиційних парків, податкові пільги та багато різних механізмів», – сказав Любченко.

Він додав, що такі заходи сприятимуть росту ВВП до 4% вже у цьому році та збільшенню зайнятості.

Нагадаємо: Національний банк оцінив втрати від можливого локдауну через розповсюдження «Дельти» в Україні: річний ВВП країни скоротиться на 0,6%, якщо він триватиме місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло