Помста за допомогою мігрантів, організована Лукашенком, може вдарити по самій Білорусі – експерти

Помста за допомогою мігрантів, організована Лукашенком, може вдарити по самій Білорусі – експерти

Біженці з Іраку можуть лишитися в Білорусі, якщо Литва закриє перед ними двері

Помста за допомогою мігрантів, організована Лукашенком, може вдарити по самій Білорусі – експерти
скрін-шот Euronews

Литва почала повертати назад мігрантів, які нелегально проникають в країну з території Білорусі. Відповідний наказ литовським прикордонникам було віддано напередодні – вони не повинні впускати в країну нелегалів, і в разі необхідності можуть застосовувати силу, передає Euronews.

У вівторок Міністерство внутрішніх справ Литви розповсюдило відеоматеріали, зняті з вертольота в минулі вихідні. На цих кадрах видно, як велику групу мігрантів супроводжують до кордону на автомобілях, що належать орієнтовно прикордонній службі Білорусі.

У Литві заявляють, що хвиля нелегалів, яка ринула в країну, – це помста Олександра Лукашенка за посилення ЄС санкцій проти білоруського керівництва.

За останню добу кілька великих груп мігрантів були зупинені в густому лісі в прикордонній зоні, литовські прикордонники наказали їм повернутися в Білорусь.

За офіційними даними, з початку року в Литву через білоруський кордон проникло понад 4000 мігрантів, в основному з Іраку.

За оцінками литовської влади, в цьому році в країну можуть спробувати потрапити ще близько 10 000  мігрантів.

У серпні кількість прямих рейсів з Іраку в Білорусь збільшилася втричі. Деякі експерти не виключають, що ситуація, що склалася, може бумерангом вдарити по Мінську – якщо Литва наглухо закриє свої двері перед мігрантами, їм доведеться шукати кращого життя в Білорусі.

Для розміщення нелегалів у селі Руднинкай розбили тимчасовий наметовий табір на 800 осіб. Місцеві жителі не раді такому сусідству.

«Ми не відчуваємо, що ми будемо захищені від них. Тому що там паркану  нормального немає. Вони можуть вийти в будь-яку хвилину. Це страшні люди!», – стверджує Дануте, місцева мешканка.

Режим Олександра Лукашенка заробляє близько $15 000 на одній «путівці» для близькосхідних біженців через білорусько-литовський кордон. Про це в інтерв'ю Mind розповів один із засновників Фонду Bysol – «Білоруська солідарність» Ярослав Лихачевський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло